Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
18565
05.11.2007р. |
Брикетування тирси – перспективний напрям використання м’яких деревинних відходів

Григораш Б.М.

канд. техн. наук;

Хандога Ю.В.

ВАТ „УкрПКТІліспром”

м. Івано-Франківськ

Світовий досвід господарювання свідчить про широке використання деревини як відновлювального джерела енергії. При цьому по прогнозах експертів попит на деревину для отримання енергії в майбутньому збережеться і, що особливо важливо, на енергетичні цілі можуть використовуватися відходи деревини, які для іншого використання в основному непридатні. До них належать м’які деревинні відходи в вигляді тирси, стружки.

Значна кількість цих відходів не знаходить застосування і вивозиться у відвали, при цьому підприємства несуть значні збитки по їх транспортуванню. Крім того створюється екологічна небезпека для навколишнього середовища.

Для ефективного використання м’яких деревинних відходів у вигляді палива, покращення транспортабельності їх доцільно спресувати в брикети.

Одним із відомих способів виготовлення брикетів є їх пресування з використанням нагріву.

Для реалізації цього способу використовуються шнекові преси безперервної дії.

На них виготовляються в основному брикети квадратного січення зі стороною квадрату (50-70) мм і довжиною (250-300) мм. Дані брикети характеризуються досить високою міцністю і вологостійкістю. Вони руйнуються тільки при прямому попаданні вологи.

На даних пресах можна брикетувати відходи вологістю до 10%. При вологості більш ніж 10% обов’язковою умовою для використання шнекових пресів є сушіння м’яких деревинних відходів в спеціальних сушильних агрегатах.

В Івано-Франківському ПКТІ з використанням передового світового досвіду (фірми „Новобалт” Фінляндія, „Піні-Кай” Австрія та інш.) було розроблено і створено шнекову установку для брикетування, рис. 1.

Схема установки для брикетування тирси

Схема установки для брикетування тирси

1- бункер; 2- сортувальник; 3- подаючий шнек; 4- поперечний шнек; 5- пресуючи головка; 6- нагрівачі; 7- розділювач; 8- шнек конічний; 9- вал головний; 10- корпус.


Основними складовими частинами цієї установки є корпус, в якому в підшипникових вузлах обертається вал з робочим органом на кінці в вигляді конічного шнека. З метою підвищення стійкості робочого органу, який інтенсивно зношується, на його останній виток і хвостовик наплавляється шар твердого сплаву.

Привод вала здійснюється від електродвигуна через клинопасову передачу.

М’які відходи конічним шнеком продавлюються через робочу зону в вигляді набору конічних і прямокутних втулок, де і формується брикет.

Робоча зона електронагрівачами нагрівається до температури (320-350) °С. Це приводить до розплавлення лігніну (складова деревини), що зменшує силу тертя між брикетами і формуючими втулками, а також сприяє кращому зчепленню частинок між собою, а значить і підвищенню міцності брикетів.

З метою покращення експлуатаційних характеристик в склад розробленої шнекової установки входять сортувальник, бункер та відсмоктуючий зонт.

Технічна характеристика шнекової установки для брикетування приведена в таблиці 1.

Таблиця 1

Найменування параметру

Одиниця виміру

Величина параметру

Продуктивність

кг/год

300-350

Вологість відходів, найб.

%

10

Встановлена потужність

кВт

53

Температура нагріву робочої зони

°С

320-350

Розміри брикетів :

січення

довжина

мм

 

50´50

300

Довжина частинок подрібненої маси вздовж волокон, найб.

мм

8

Густина брикету, найм.

т/м3

1,1

Теплотворна здатність

кКал/кг

3500-4500

Ємність бункера

м3

1,5

Частота обертання робочого органа (шнека)

хв-1

600

Маса

кг

1350

 

Шнекові установки для брикетування до початку 90-х років експлуатувалися в Вигодському ЛК, Берегометському ЛК, Кам’янко-Буському ЛПК та інш., при цьому в Вигодському і Берегометському ЛК для брикетування використовувалась тирса від лісопилення, яка сушилася до 8 % вологості в паровій сушилці РБ-1,8.

В Кам’янко-Буському ЛПК брикети пресувалися із відходів паркетного виробництва без сушіння.

Враховуючи існуючий попит і потребу на дослідному виробництві ВАТ „УкрПКТІліспром” почато виготовлення шнекових установок для брикетування.

В загальному їх впровадження може здійснюватися по двох технологічних схемах.

1. Брикетування м’яких відходів вологістю до 10%, які утворюються в меблевому, столярному, паркетному виробництві, рис. 2.

Брикетування м’яких відходів

1 – циклон, 2 – бункер-сортувальник, 3 – прес шнековий, 4 – зонд, 5 – колесо ділильне, 6 – брикет, 7 – скліз, 8 - конвеєр


2. Брикетування м’яких відходів вологістю більш як 10%, рис.3, з сушильним агрегатом.

Найбільш раціонально для сушіння відходів використовувати сушильні агрегати в комплекті з топкою на деревинних відходах, які розроблені і виготовляються за кордоном.

ВАТ „УкрПКТІліспром” разом з суміжниками проводить роботи по створенню таких сушильних агрегатів, їх впровадження дозволить розширити область застосування шнекових установок для брикетування.

Попередні розрахунки показують, що собівартість виготовлення брикетів складає біля 130 грн. за тонну, тоді як вартість брикетів на ринку понад 400 грн. за тонну.

Газета "Деревообробник"

Теги та ключові фрази
Чіртьож шнека для тирси, установки на брикети, пресс шнековый для тирси, машинка щоб робити з тирси кубіки, прес для брикетів поломки, пикинес на терсе делает брикет види поломок преса шнекови тентении, саморобний пристрій для брикетів, зробити шнек своїми руками для тирси, густина тирси, плотнлсть тирси


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
12.04.2010р.

Відходи: подрібнили, спресували, спалили

Утилізації відходів зараз стала глобальною проблемою людства. З'являються нові технології виробництва, промисловий світ інтенсивно розвивається. Але найгірше те, що технології утилізації відходів розвиваються набагато повільніше, ніж нововведення у виробництво. А в нашій країні донедавна особливо й не замислювалися над тим, як утилізувати відходи свого виробництва.

18.12.2009р.

Котли від «Волинь-Кальвіс»

Спільне українсько-литовське підприємство ТзОВ «Волинь-Кальвіс» було створене у 2006 році в м. Ковелі Волинської області. Всього за два роки його продукція – опалювальні котли – стала користуватися значним попитом у всій Україні, про що свідчать численні представництва: три у Києві, два у Львові й одне у Львівській області, по два у Сумах і в Івано-Франківську, по одному в Ужгороді, Рівненській області, Маріуполі, Дніпропетровську, Черкасах, Чернігові, Житомирі, Донецьку та Луцьку.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua