Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
3087
07.11.2007р. |
“Спецмеблі” починалися з “Червоного лозовика”

1944 рік. Європою ще котилася страшна війна, а люди думали, як жити далі. У Києві організовуються виробничі артілі. Серед них - “Червоний лозовик”. Ось від нього і бере свій початок акціонерне товариство “Спецмеблі”, відоме нині не тільки в Україні, а й за її межами. Правда, від артілі, яка займалася лозою, до меблярства був некороткий шлях. З 1946 року, окрім виготовлення плетених виробів ,підприємство стало випускати пиломатеріали і отримало назву артіль “Лозодеревкомбінат”. У 1958 році його об’єднали з артіллю “Мебліпром”. Дві артілі в сумі дали більш потужну, та все-таки артіль. І тільки у 1960 році вона отримала статус фабрики - фабрики корпусних меблів. У 1968 році, за рішенням тодішнього Мінліспрому, її перейменовано в Експериментальну фабрику спеціальних меблів. З 1991 року вона стала орендним підприємством, а з 1993-го - акціонерним товариством, заснованим організацією орендарів та регіональним відділенням Фонду держмайна в м. Києві.

Перша половина 90-х років минулого століття була вельми важкою для всієї економіки України, а для багатьох підприємств – смертельною. “Спецмеблям” вдалося вижити. І в цьому треба віддати належне керівникові підприємства Віктору Йосиповичу Левицькому. Саме він поставив на належний рівень маркетингову роботу, що дало змогу детально аналізувати ситуацію на ринку меблів, віднайти і зайняти на ньому свою нішу. Йому вдалося розробити оптимальну цінову політику, згуртувати колектив, впровадити дієвий механізм стимулювання іновацій, які активно впроваджуються у виробництво. Важливу роль зіграла фінансова підтримка підприємства з боку державної адміністрації міста – фабрика отримала безвідсоткову позику.

 

Сьогодні підприємство виготовляє меблі для кабінетів керівників, персоналу офісів, конференцзалів і залів засідань, для готелів, санаторіїв, театральних залів, гуртожитків та навчальних закладів, меблі для дому (побутові стільці, вітальні, спальні тощо), м’які меблі. А крім всього цього ще й двері. “Спецмеблі” чи не єдине в Україні підприємство, яке виробляє меблі від простих, доступних за ціною кожному, до ексклюзивних з вишуканими формами, з різьбою по натуральній деревині та натуральним шпоном цінних порід дерев.

На “чужому” працювати й “свого” не цуратися

Про технологію виробництва меблів та дверей найдетальніше може розповісти головний технолог. Саме він, Михайло Махник, й супроводжував мене по всіх без винятку цехах та дільницях підприємства.

Пан Василь закінчив Львівський лісотехнічний інститут. Глибокі знання та природні здібності дозволили йому за короткий час пройти шлях від простого інженера до головного технолога.

Як і належить у подібних випадках, моє знайомство з підприємством розпочалося зі складу сировини, тобто пиломатеріалів. З’ясувалося, що фабрика не закуповує кругляк, бо довелося б обзавестися потужною лісопильнею. А це, як свідчать підрахунки, на сьогодні невигідно. Тому на підприємство надходять сирі необрізні дошка та брус. Круглопильні верстати та невеличка стрічкова пилорама з ручною подачею вітчизняного виробництва з переробкою деревини справляються.

Цікаво, що на багатьох підприємствах, де довелося побувати, щоб показати високий рівень технології виробництва, керівники наголошували: “Ми працюємо виключно на найдорожчому імпортному обладнанні”. На “Спецмеблях” дещо інший підхід. До речі, цілком прагматичний. Є тут закордонні високоточні верстати з числовим програмним управлінням для розкрою ДСП, багатошпиндельні чотирибічні верстати для профілювання бруса та інше імпортне обладнання, серед якого продукція німецької групи “Хомаг”, “Хольцмаг”, “Бранг”, “Альтендорф”, свердлильні верстати “Грас”, “Грінжіо”. Створення м’яких меблів забезпечується японськими машинами фірми “Джукі”. Цех брускових конструкцій використовує німецьку техніку “Вайнінг” і “Мапо”. Водночас на фабриці не відмовляються від вітчизняного обладнання, виготовленого ще за радянських часів. Коли воно задовольняє потреби щодо продуктивності праці та якості виробів, то навіщо його міняти!

На підприємстві задіяно 6 сушильних камер з робочим об’ємом 18 куб.м кожна. 5 з них німецької фірми “Ебак”, 1 – вітчизняна, фірми “Інтерфакс”. Як пояснив начальник цеху опорядження деревини Володимир Забучинський, німецьке обладнання якісне, енергоощадне, при сушінні деревини будь-яких порід не виникає жодних проблем. Наша камера добре сушить деревину м’яких порід. І, зауважте, вона майже втричі економічніша щодо споживання електроенергії. Вигідно її експлуатувати вкупі з іноземними? Мови нема!

Двері – візитна картка дому, офісу, квартири

Перше враження отримуємо від дизайну. Відверто скажу, він неперевершений. Дверні полотна, а їх виробляється так званих глухих – 10 модифікацій і засклених – 12, мають малюнки, наближені до класичних форм, які у поєднанні з відповідним декором білого та натуральних кольорів цінних порід деревини виглядають солідніше, ніж виготовлені з масиву.

Каркас дверних полотен формується з дерев’яних рейок, щільно підігнаних одна до одної і скріплених між собою. Каркас з двох боків обклеюється ДВП, яка своєю чергою оздоблюється натуральним шпоном.

На дільниці збирання дверних полотен ми познайомилися з одним із кращих майстрів Іваном Потапенком. Продуктивність та якість його праці завжди на найвищому рівні. Не поступається досвідченому майстру і випускник Кременецького лісотехнічного технікуму Юрій Мультан – оператор калібрувально-шліфувального верстата LEWIA-110 (Італія). Цей верстат встановлено на дільниці пресування дверних полотен. Завдяки йому досягається висока точність калібрування та шліфування, адже під час пресування перекоси просто неприпустимі.

Для покриття дверних блоків використовуються високоякісні лаки німецької фірми “Хербертс”. Надійною є й фурнітура польської фірми “Фам” та провідних італійських фірм.

Рівень якості

Про рівень якості продукції ВАТ “Спецмеблі” яскраво свідчить ось який факт. Серед клієнтів підприємства такі установи, як Адміністрація Президента України, Кабінет Міністрів України, Торгово-промислова палата України, Київський театр оперети, Національний університет ім. Т. Г. Шевченка, Київський національний економічний університет, столичні готелі “Україна”, “Дніпро”, “Братислава”, “Славутич”, “Турист” та ін.

За значний внесок у розвиток економіки України ВАТ “Спецмеблі” відзначено нагородами. Так, срібну стелу якості отримано за результатами всеукраїнського конкурсу кращих виробників “Золота фортуна”. Українська Православна Церква за професійність та високі досягнення нагородила керівника підприємства Віктора Левицького орденом. У вересні 2003 року міський голова за значний внесок у розвиток виробництва м. Києва нагородив голову правління ВАТ “Спецмеблі” Знаком пошани.

Запорукою високої якості продукції слугує професіоналізм працівників. З метою його підвищення адміністрація підприємства проводить семінари, конкурси, конференції. На фабриці розуміють також, що гарні речі можна зробити лише з кращих матеріалів. У зв’язку з цим підприємство закуповує ДСП з пониженим вмістом формальдегіду на німецькому концерні “Фляйдерер”. Тканина для оббивки м’яких меблів переважно теж закордонна. Тішать лише вітчизняні виробники поролону та вінілшкіри – перегнали таки Європу. Що ж стосується шпону, то і його в Україні не бракує, за винятком хіба що шпону з червоного дерева, яке в Україні не росте. Загалом на підприємстві можна замовити меблі у натуральному шпоні кольору горіха, баклажана, старого дуба, вільхи, червоного дерева тощо.

ВАТ “Спецмеблі” продовжує активно розвиватися. Для цього воно має надійну базу: мудре керівництво, високопрофесійний персонал і виробничі потужності, які дозволяють виробляти продукції більше, ніж виробляється сьогодні.

Петро ХОМИЧ,

м. Київ.

Газета "Деревообробник"

Теги та ключові фрази
оптіма ун 2 пилорами, показати технологію виготовлення мягких меблів, дерева киів сушка ебак, Червоний Лозовик, ПАТ спецмеблі київ, Лозодеревкомбінат, відкрите акціонерне товариство спецмеблі, "червоний+лозовик", ВАТ "Спецмеблі" київ, вінілшкіра


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
09.02.2010р.

Стелажі для деревообробки 1

Склад – стратегічно важливий об’єкт будь-якого деревообробного підприємства, адже там зберігають сировину і матеріали, що необхідні для безперервної роботи підприємства. На складі зберігають також готову продукціє. Зрозуміло, що підприємство не зможе працювати без сировини, але воно також не може працювати, якщо немає куди дівати готову продукцію, а безпосередньо в цеху її багато не складеш.

26.01.2010р.

Новинки лідера

Ми розпочинаємо серію статей про технологічні новинки, запропоновані на ринку групою Leitz. Спектр її товарів охоплює увесь асортимент високоточних інструментів, які застосовуються на верстатах для розкрою масивної деревини, для виробництва дерево-похідних та синтетичних матеріалів.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua