Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Зоя Темнохудова: «Збереження лісу потребує виваженої державної політики»
09.09.2020р.

Закарпатський ліс — коштовна скарбниця України. Ліси займають 51,2 відсотка...

Сушильные камеры для древесины Termolegno в Украине
04.09.2020р.

Компания Мегарес больше 10 лет представляет на рынке Украины итальянскую...

Рівненська область через 30 років може залишитися без лісу - дослідження
27.08.2020р.

За рік, із серпня-2019 до серпня-2020 року, в Рівненській області вирубали лісу у два...

Захисний план для лісів
12.08.2020р.

Україна готує нову стратегію управління зеленим надбанням — які юридичні...

«Хвойний дуб» завойовує простори Черкащини
12.08.2020р.

На Черкащині вже не перший рік вводять європейську модрину до лісових...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
3275
06.11.2007р. |
Міртовський характер, або Як Ющенко знехтував виборами й продовжує продукувати меблі

Прихильників Віктора Андрійовича просимо заспокоїтися, наша розповідь про іншого Ющенка – Олександра Миколайовича - настільки багатогранну людину, що наразі складно й визначитися, хто він за фахом. Крім того, Олександр Ющенко неординарна особистість. Чимало наших співвітчизників вважають його диваком. На їхню думку, не вміє він відпочивати. Уявіть собі, дванадцять років поспіль не був у відпустці. Алкоголь та тютюн не сприймає й на дух. То, може, він ортодоксальний член якоїсь суворої секти або якогось таємничого ордена? Аж ніяк. Річ тут в іншому: він – трудоголік. Для нього відпочинок – зміна одного виду роботи на другий. Іншого він не визнає.

Тож звідки в нього отака “хвороба”? Знайомі Олександра Миколайовича схиляються до думки, що вона передалася від батьків. Його тато у свій час керував потужним колгоспом. За селянськими мірками був небідною людиною, міг забезпечити сина всім, що той побажав би. Водночас Сашко, починаючи з четвертого класу, заробляв собі на потрібні речі сам, працюючи від першого до останнього дня канікул у тому ж колгоспі. Саме так було поставлено виховання у сім’ї Ющенків. За перший заробіток підліток придбав спортивного костюма та кеди, щоб легше було бігати за 12 км до магазину “Юний технік”. Наступні заробітки йшли все в той же “Юний технік”. Після шкільних занять хлопці йшли у футбол грати, а Сашко – щось конструювати та майструвати.

З роками Ющенку ставало тісно в рамках тотально регламентованої тодішньої системи. Він не бажав, щоб за нього думали і керували ним: що, як і скільки йому робити. Він волів думати сам. Ще в радянські часи Ющенко разом із своїм односельцем Олександром Оржиховським першими відкрили в Новоград-Волинському кооператив. Спочатку вони лише фарбували автомобілі. Потім зайнялися ремонтом. А згодом почали збирати машини. На “Волгах”, зібраних руками двох Олександрів, їздило все керівництво району, бо ці авто були надійнішими від виготовлених на російському волзькому автозаводі.

Здавалось, ось вона, пташка щастя, упіймав – так міцно тримай її, тим більш, що з командно-адміністративною системою нарешті покінчено. Однак Олександр Миколайович мріяв про масштабнішу справу. І така справа була започаткована. Правда,до автомобілів вона не мала жодного стосунку. Ющенко вирішив зайнятися виробництвом меблів. І не яких-небудь, а класичного стилю, таких, які уподобали б не тільки співвітчизники, а й небідні і від того вибагливі європейці. Бач, на що замахнувся! А чи вийде? У європейців же школа – художня, дизайнерська, у них вікові традиції, досвід, у них – майстри, обладнання, яке нам і не снилося, у європейців урешті-решт – капітал, доступні банківські кредити. А що в тебе? Неймовірна працездатність? Так одного цього не вистачить замало для успіху.

А для Ющенки вистачило. Чого це йому вартувало, лише Богові та йому самому відомо.

Представники політичних партій та громадських організацій висували Олександра Миколайовича кандидатом у мери Новоград-Волинського. Ющенко відмовився, бо добре знав, що не всі тягнутимуть лямку так, як звик тягнути її сам, а дехто й заважатиме.

Добре знають у Берліні наших козаків

Сьогодні продукція ПП “Меблева фабрика “Мірт” добре відома в Україні, Росії, Білорусі, а також у багатьох країнах Європи. Наприклад, у Німеччині. Там, у самому центрі Берліну, міртовці умеблювали престижний готель. Бажаючих отримати таке прибуткове замовлення було понад край. Серед них відомі європейські меблеві фірми. Однак перемогли українці. Саме їхні меблі, які демонструвалися на міжнародних виставках у Німеччині, уподобали берлінці.

Меблі підприємства прикрашають палаци Києва, в тому числі й Маріїнський; підприємці солідних фірм вважають престижним мати кабінет від фабрики “Мірт”. Тут виготовляють неперевершеного дизайну та якості спальні та кухні. А втім, годі вигадати такі меблі, яких не зроблять у Новоград-Волинському у пана Ющенка. Зараз, наприклад, виготовляються гвинтові сходи для квартири, кімнати якої розміщені на двох рівнях. І все це, зауважте, робиться виключно за індивідуальними проектами на замовлення. А ексклюзив, як відомо, потребує неабиякої творчості та значних затрат сил.

Складові якості. Сировина, оздоблювальні матеріали

Запитувати про найголовніший чинник, від якого залежить висока якість класичних меблів, недоречно. Тут все важливо: сировина, обладнання, фаховий рівень персоналу, умови та відповідна оплата праці, моральний (психологічний) клімат колективу й т. п.

Щодо сировини, то це питання Олександр Миколайович тримає під особистим контролем. Для виробництва меблів на фабриці використовують деревину таких порід, як черешня, дуб, бук, горіх, американський горіх, клен, вільха, а також екзотичні породи, відомі під загальною назвою – червоне дерево. Так ось, на заготівлю деревини, крім, звичайно, екзотичної, Ющенко завжди їздить сам, прискіпливо вибирає найкращу, ту, яку можна використати з меншими відходами. І це дуже важливо, меблі виготовляються з матеріалу, що не має жодних натяків на дефекти.

Цікаву картину мені довелося спостерігати у Новоград-Волинському держлісгоспі. Разом із його директором Степаном Нусбаумом ми прийшли на лінію розкряжування хлиста. Транспортером рухалися сортименти вільхи. Залежно від призначення робітник, скидав їх у відповідні накопичувачі.

- Вільха для Ющенка? – запитав Степан Антонович.

- Так, для нього.

- Кряж? – знову поцікавився Нусбаум.

- Також.

Тим часом стрічкою транспортера під’їхала чергова колода. Робітник скинув її у той самий накопичувач.

- Стривай! – вигукнув директор, - то не кряж!

- Як не кряж?

- Ющенка не обдуриш, поверне він ту колоду, причому не за свій рахунок, можеш ти це зрозуміти?, – і до мене: - Ющенко добре знає справу.

Сравді, він добре її знає. Заготовлене й розпилене дерево він витримує у спеціальних темних приміщеннях протягом року, і тільки потім, за потребою, воно надходить до сушильних камер. У темному холодному вологому приміщенні зберігається шпон дуба, горіха, вільхи, ясена, червоного дерева. Є тут шпон надзвичайно гарної, неповторної текстури – з кореня оливкового дерева. Він настільки цінний, що видавати його майстрам має дозвіл лише начальник виробництва.

Якісну фанеру міртовці отримують з підприємства, розташованого в селищі Оржів Рівненської області, користуються здебільшого фурнітурою відомої німецької фірми HAELLE. Тканину та натуральну шкіру постачає Вишгородська фірма “Яворина”, скло та дзеркала – фірма “Бусел”. Лаки, що застосовуються, теж вищого ґатунку – фірми ICA(Італія).

Обладнання

Відомо, що гарних речей, тим більш вишуканих меблів класичного стилю, на примітивному обладнанні не виробиш. Тому керівництво підприємства взяло собі за мету купувати у відомих фірм найсучасніше. Правда, й свого, якщо воно відповідає вимогам, не цураються. Так, з п’яти сушильних камер дві італійського виробництва, решта – вітчизняні. Пилорами придбали у білорусів і модернізували їх власними силами. Що ж стосується форматно-розкроювальних, шліфувально-калібрувальних, рейсмусних верстатів, пресового обладнання, то воно має бути настільки високоточним, наскільки це взагалі можливо. Саме тому на підприємстві не поскупилися на форматно-розкроювальний ALTENDORF, шліфувально-калібрувальний BUTFERING, рейсмусний MARTIN (Німеччина). Експлуатують на фабриці чимало італійського обладнання – верстати фірмITALPRESS, GRIGGIO, інструменти для шліфування криволінійних деталей вручну тощо.

Як і на кожному підприємстві, яке впроваджує інновації та продукує ексклюзивні речі, “Мірт” має свої секрети щодо окремих технологій та устаткування, з допомогою якого вони впроваджуються. Я побував на одній з таких дільниць, де працював запрограмований електронний аплікатор. Але розповісти про нього зможу лише через певний час, коли його тільки-но розсекретять.

Персонал

Яким би сучасним не було фабричне обладнання, однак без кваліфікованих фахівців воно нічого не варте. Не дарма ж в народі кажуть, що електроніка в руках неука – купа металобрухту. Та й одного знання електроніки для фахівця такого підприємства, як “Меблева фабрика “Мірт” – недостатньо. Виробник ексклюзивних меблів повинен мати певні здібності художника та скульптора, тобто бути творчою людиною. Готувати таких фахівців доводиться з чистого аркуша, адже через відсутність бюджетного фінансування профільні ПТУ припинили своє існування. Справа ця досить таки непроста. Варто зазначити, що з сотні прийнятих на фабрику молодих людей в якості учнів, кваліфікаційний відбір проходять двоє.

Технічний прогрес, безумовно, у багатьох випадках пішов людству на користь. Разом із тим не обійшлося й без шкоди. Поступово почали зникати народні ремесла, відходити в небуття певні технології. Так, наприклад, перед керівництвом фабрики постало питання виготовлення меблів з позолотою. Як його вирішити? Пошуки майстрів, які володіли подібною технологією, закінчилися невдачею, бо не було вже тих майстрів на білому світі. Вдалося лише розшукати деяких їхніх учнів. Довго ж їм довелося пригадувати подробиці тієї науки. І все ж технологію вдалося реанімувати. Нелегкими були пошуки різьбярів по дереву. Їх віднайшли на Львівщині й сформували із них бригаду. Сьогодні ці люди працюють у штаті фабрики й отримують пристойну зарплату.

Загалом із зарплатою на підприємстві все гаразд, виплачують вчасно. Покращуються умови праці. У планах керівництва – створення їдальні з харчуванням робітників за кошти фабрики. Я навмисно оминув словосполучення “безплатне харчування”, бо безплатного у цьому світі нічого не буває. Тож чи не краще було б підвищити зарплату робітників і годувати їх за гроші? Ні, аж ніяк не краще. Бо гроші кожен має право витратити на свій розсуд, і на обід може не залишитися. У даному випадку обіди гарантовані. Це як у військовій авіації, де командир завжди певен – пілоти ситі, польоти, якими б складними не були, – витримають.

Сьогодні на фабриці працюють понад 150 осіб. Згодом їх стане більше, бо тут мають відкрити лінію з виробництва вікон. Перша продукція піде на власні потреби. А потім – для всіх бажаючих. Я певен, що їх буде немало, адже все зроблене під керівництвом Олександра Ющенка користується великим попитом.

Петро ХОМИЧ.
м. Новоград-Волинський,
Житомирська обл.

Газета "Деревообробник"

Теги та ключові фрази
ющенко новоград волинський биография, нуссбаум степан антонович, ющенко олександр олександрович, ющенко олександр миколайович новоград-волинський, ющенко олександр миколайович меблева фабрика, ющенко меблева фабрика, ющенко олександр миколайович, нусбаум степан антонович, Новоград волинський меблева фабрика ющенка олександра заробітна плата, нусбаум степан антонович компромат
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
09.02.2010р.

Стелажі для деревообробки 1

Склад – стратегічно важливий об’єкт будь-якого деревообробного підприємства, адже там зберігають сировину і матеріали, що необхідні для безперервної роботи підприємства. На складі зберігають також готову продукціє. Зрозуміло, що підприємство не зможе працювати без сировини, але воно також не може працювати, якщо немає куди дівати готову продукцію, а безпосередньо в цеху її багато не складеш.

26.01.2010р.

Новинки лідера

Ми розпочинаємо серію статей про технологічні новинки, запропоновані на ринку групою Leitz. Спектр її товарів охоплює увесь асортимент високоточних інструментів, які застосовуються на верстатах для розкрою масивної деревини, для виробництва дерево-похідних та синтетичних матеріалів.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua