Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Як під виглядом електронних торгів в Україні впроваджують монополію на продаж лісу (розслідування)
19.10.2017р.

Лісова галузь має йти в ногу з часом і майбутнє продажу деревини за електронними...

Рубати не можна, і не рубати теж: українські ліси потерпають від нашестя короїда
18.10.2017р.

До багатьох проблем українських лісів кілька років тому додалася ще одна біда,...

Закарпатські ліси знищуватимуть заради туристів
18.10.2017р.

У Закарпатській області в Рахівському районі хочуть вирубати 14 тис. гектарів...

Що насправді коїться в українських лісгоспах: вражаюче розслідування (ВІДЕО)
18.10.2017р.

Український ліс безбожно пиляють та експортують за кордон, а українська влада...

Семерак каже, що лісники хочуть повернути “тотальні рубки” часів Януковича
18.10.2017р.

Лісники невдоволені новими, посиленими правилами санітарних рубок лісів,...Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
4216
06.11.2007р. |
Чи потрібні антисептичні засоби для деревини?

Ще з давніх давен наші предки використовували деревину як будівельний матеріал. Спочатку цей матеріал був у вигляді колод, а вже з XIX сторіччя, коли з`явилися пилорами, у будівництві почали широко використовувати гимбльовані розпилені дошки.

Сучасна гама найрізноманітніших будматеріалів аж ніяк не зашкодила деревині. Тут, як кажуть, конкуренція зайва. Будь-який виріб із дерева і його якісне оброблення завжди користуватиметься попитом. Цьому сприяє, насамперед, багаторічний досвід використання деревини, простотота оброблення і її легкопоновлюючий характер.

Але кожен виріб, зроблений із сосни, буку чи іншої деревинної сировини насамперед, потребує нашого догляду і захисту. Так дерев`яні поверхні будівель постійно знаходяться під впливом як зовнішніх, так і внутрішніх негативних факторів. Отже їх потрібно якось захистити. Сьогодні є чимало способів збереження столярних виробів, і один з них – це оброблення дерева антисептичними засобами.

Що треба робити аби продовжити вік деревини і як потрібно нам її доглядати, щоб якнайдовше зберегти естетичний вигляд нашої оселі? Про це у розмові кореспондента газети “Деревообробник” з директором ПП “Мозаїка” Віктором Пакушем.

  • Пане Вікторе, насамперед, що таке деревина і як на неї впливають ті чи інші негативні фактори?

В основному деревина складається із целюлози, геміцелюлози, лігнину й утримує смолу, жири, білки, дубильні речовини і звичайно вологу. Також вона має будову клітковини. У розрізі стовбура навколо серцевини добре видно річні кільця, котрі весною та раннім літом стають дещо світлішими. Весною стінки клітин дерева тонші, внаслідок чого вони за структурою є пористіші і нестійкі. Літом же ріст дерева призупиняється і стінки клітин стають товстішими і темніють.

Щодо факторів, які нищать деревину, то це питання набагато складніше й ширше. Негативно впливають на оброблену і необроблену деревину дощ та вологість повітря, ультрафіолетове випромінювання та мікроби, а також, коливання температури, вітер і забрудненість повітря тощо.

Основні фактори впливу на деревину

мал.1 – основні фактори впливу на деревину

Дія цих факторів на стінові дерев`яні поверхні неодинакова. Скажімо, у закритих місцях тої чи іншої ділянки деревини сирість менша, ніж на відкритих ділянках, оскільки циркуляція повітря повільніша.

Є також інші додаткові фактори вологості, температури, що так само руйнують столярку: це – морський клімат, інтенсивніші випадання опади від середньорічних та інш.

  • Отже, якщо деревину вчасно не обробити, то “завдячуючи” примхам природи вона почне змінювати колір, гнити, руйнуватиметься поверхня до повного знищення.

Деревина насамперед має властивість втягувати вологу. Клітини свіжозрізаного дерева просочені нею, а коли вологість знижується до 25-30 % стінки дерева всихаються і воно стає міцнішим. Під час сушіння деревини на повітрі, в захищеному від дощу і добре провітрюванному місці, вологість її коливається між 15-20 %. У таких випадках деревина має так звану врівноважену вологість, але може змінюватися в залежності від температури навколишнього середовища. Тому, якщо виріб із дерева є частиною вашої будівлі, то дощова погода призводить до збільшення відсотка допустимої вологості. Через це деревина набухає або всихає.

  • Пане Вікторе, як це виглядає на практиці?

Наприклад, у цеху виготовили двері чи вікна за усіма технологічними правилами столярної роботи і за необхідної температури. Але під час транспортування необробленої столярки на об`єкт змочив дощ. Що в таких випадках робити? Насамперед потрібно обробити деревину ґрунтуючим антисептиком. Завдання не просте, бо від цього залежить якість поверхні деревини та її готовність до інших покривних матеріалів (лаки, фарби тощо). Властиво, ґрунтуючі антисептики належать до категорії матеріалів первинного оброблювання.

Зазвичай це безбарвна вододесперсійна в`яжуча рідина – суміш рослинного масла та алкіду. Ідея нанесення ґрунтуючого антисептика полягає в тому, щоб якнайшвидше захистити поверхню дерева. Лише після попереднього оброблення столярний виріб можна фарбувати лаком, фарбою чи іншими покривними антисептиками.

  • Хто є найбільшим “ворогом” деревини і які саме види антисептиків потрібно використовувати?

Негативно впливає на деревину ультрафіолетове випромінювання (УФ), яке проникає на глибину 80 мт, а це 1-2 шари фарби. УФ випромінювання з високою вологістю повітря, бруд, порох, сірчані з`єднання, грибок і тепло роблять деревину сірою та шороховитою. Тобто вже після кількох тижнів, під дією тих чи інших факторів навколишнього середовища, починається швидке розкладання лігнину. Потім розкладається, втрачає свої властивості целюлоза і відповідно зменшується міцність дерев`яної поверхні.

Дія різних сторін світла на деревину

мал.2 – дія світла на деревину

Щоб призупинити вплив світла й інших негативних факторів на деревину, найкраще використовувати так звані покривні антисептичні засоби. Це прозорі або напівпрозорі суміші із в`яжучою рідиною, для виробництва яких застосовують лляне масло та алкіди, акрилатдисперсію або їх суміші.

  • Які їх основні властивості й як правильно цими антисептиками користуватися?

Зазвичай такий вид антисептиків проникає на глибину декількох міліметрів, а структура деревини, до речі, залишається видимою. Такі глибокопросочуючі засоби захищають дерево від УФ, мають активну антигрибкову протидію і не пропускають вологу всередину деревини. Вони не бояться різких перепадів температури, а тому їм не властиво розтріскуватись, як це часто буває на лакованій дерев`яній поверхні.

Також цей тип антисептиків тонується в широку гамму відтінків. Покупці можуть скористатися порадами фахівців щодо певного тону чи кольору антисептика або ж скористатися відповідним каталогом у торгівельних точках, що займаються розповсюдженням цих матеріалів.

Покривні антисептики, зазвичай, покривають двома шарами як нову, так і на раніше оброблювану захисним ґрунтуючим антисептиком деревину: наприклад зовнішні дерев`яні стіни, вагонку, віконні рами, двері, паркани, тераси та інш.

  • Такий вид антисептиків є різних кольорів і тому на різних породах дерев ми отримуємо різні відтінки?

На відміну від фарби кольорові антисептики є напівпрозорі. І під час нанесення їх на той чи інший вид деревини ми отримуємо певні відтінки – похідну кольору антисептика та дерева. Їх переваги – простота попереднього оброблення, широкий вибір тонів, матова поверхня. Саме тому тоновані антисептики користуються підвищеним попитом у споживачів.

Тому краще зазделегідь подбати про вікна, двері й інші дерев`яні частини своєї оселі й дотримуватись вище наведених технологій, аби на майбутнє позбутися проблем.

Порівняльна характеристика деяких антисептиків, які ви можете придбати в торгівельній мережі нашого реґіону:

Країна

Фірма-виробник

Назва продукту

Розхід на 1м2

Ціна 1м2 покриття

Польща

Снєжка

Древкорн

8

2,00

Естонія

Пінотекс

Пінотекс

8

3,20

Фінляндія

Тіккуріла

Валті

Колор

Екстра

8

3,90

Фінляндія

Тіккуріла

Валті

Екстра

8

3,20

Канада

Ю, Сі,Пі

Серія 700

12

2,70

Канада

Ю, Сі,Пі

Серія 2900

12

1,30

* ціни у таблиці подані приблизно

Газета "Деревообробник"

Теги та ключові фрази
чи можна красити деревину необроблену біозахистом, пінотекс фінляндія, чим обробити беседку, скільки треба борохрому таблиця, www.чим краще обробити доски щоб неіла шуля, як вимити вагонку деревяну., Чим краще обробити деревину проти негативного впливу навколишнього середовища?, спочатку дерево сильно подрібнюють і зміщують із великою кількістю води.Поступово обробляють оядом рееактивів для відмивання й відбілювання.Пізніше вологу масу розливають у вигляді тонких пластів і васушують.який продукт можна отримати в такий спосіб?, навіщо свіжозрубану деревину іноді поміщають у річки, Як відмити деревяну вагонку
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
09.02.2010р.

Thermowood. Що це таке?

За багато тисячоліть, протягом яких людина використовує і обробляє деревину, було створено і впроваджено у виробництво не так вже й багато технологій, які означали стрибок на якісно новий рівень у цій сфері діяльності. Однією із таких технологій стало термічне модифікування деревини, завдяки якому, окрім технологічності, високої декоративності і екологічності, деревина стала ще й довговічною, а геометрія виробів з неї – постійною.

27.10.2009р.

Будуй для себе, та пам’ятай про внуків 1

Деревина – один із найкращих, перевірених віками, будівельних матеріалів. Щоб споруди з цього матеріалу служили протягом якомога довшого терміну, деревина, з якої вони споруджені, потребує захисту від біологічного, атмосферного впливу та від вогню. Нині на ринку є велика кількість засобів захисту, розроблено чимало технологій їх застосування. Ми розповімо про деякі, на наш погляд, найбільш високоефективні.

При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
Klen.ua frezycnc.in.ua