Закрити

  Authorisation

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Last news
Last news
World Logging Championship in 2012 will be held in Belarus
08.09.2010р.

World Championship fellers forests in 2012 will be held in Belarus. BelTA learned from press-secretary of the Ministry of Forestry Růžena Nowicka

In Ivano-Frankivsk region exposed to auction 43.3 thousand cubic meters wood
08.09.2010р.

State Timber Ivano-Frankivsk region put up for auction Sept. 15 43,3 thousand cubic meters. m of untreated wood at a starting price of 15.7 million...

All-Ukrainian Forum of Woodworkers and Furniture-Makers 2010
06.09.2010р.

From 21 to 24 September 2010 at the International Exhibition Center in Kyiv within the framework of the ALL-UKRAINIAN FORUM of WOODWORKERS and...

Samling Responds to Norwegian Government Pension Fund
01.09.2010р.

Samling Global Limited is disappointed by the announcement made by the Norwegian Government Pension Fund regarding its decision to divest their...

Інвестуйте в себе разом з нашим порталом
25.08.2010р.

Минає літо, сподіваємося, Ви знайшли час на відпочинок і з охотою беретеся до...Опитування
Опитування
Опитування

Мораторий на вывоз кругляка хотят отменить, а в Вы за или против?

Ваш помічник
Ваш помічник
2705
06.11.2007р. |
Чи потрібна Україні сертифікація лісу?

Петро ЧЕЧЕЛЮК
(Житомир)

За даними Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) і прогнозами FAO UNO (продуктова й сільськогосподарська організація при ООН), за останнє століття площа лісів земної кулі зменшилася вдвічі. 2040 року дефіцит деревини становитиме 250 мільйонів кубів щорічно.

— Лісова галузь в Україні є однією з небагатьох, що за останні десять років не тільки не знизила темпів виробництва, у тому числі відтворення лісів, а й змогла запобігти системній виробничій кризі, підтримуючи стабільну роботу своїх підприємств, — сказав кореспонденту «ДТ» перший заступник голови Держкомлісу, доктор економічних наук Орест Фурдичко. — Проте нині чинний «скороспішний» Лісовий кодекс України (1994 року) не дає прав регіональним адміністраціям самостійно розпоряджатися лісовими ресурсами, у той час як органи виконавчої влади, в яких є це право, не мають робочих механізмів його реалізації. Все це різко ускладнює залучення інвестицій для підтримки галузі за нинішніх умов господарювання. Практичне здійснення заходів для її підтримки вимагає вирішення цілого ряду організаційних, економічних, технічних і фінансових завдань на рівні органів законодавчої та виконавчої влади.

У контексті принципів сталого розвитку в Україні вже розробляють нову політику щодо лісової галузі, — продовжує О.Фурдичко. — Постановою Кабміну України від 29 квітня 2002 року №581 прийнято державну програму «Ліси України», яка передбачає здійснення розвитку лісового господарства в напрямі збільшення лісистості в природних зонах до оптимального рівня, поліпшення якісного складу лісових насаджень. Та невідкладним питанням залишається своєчасне вирішення проблем організації процесу сертифікації українського лісу.

Сертифікація — процес, за допомогою якого третя незалежна сторона дає письмове свідчення того, що послуга відповідає встановленим вимогам. Стимулом для розвитку сертифікації на міжнародному рівні стала заборона на експорт лісу та продукції з нього з тих країн, де ведення лісового господарства не відповідає економічним, екологічним і соціальним стандартам. Першими на собі відчули бойкот деревини тропічні країни. Пізніше цей контроль поширився і на лісопродукцію не лише бореальної та помірної зони, а й системи ведення лісового господарства в країнах Європи.

В Україні сертифіковано лише 203 тисяч гектарів лісів. Піонерами цієї інновації, сертифікованої ЛОР (Лісова опікунська рада) як міжнародної організації зі сформованим ринком стали чотири лісогосподарських підприємства галузі — Тетерівський дослідно-виробничий держлісгосп Київської області, Баранівський, Білокоровицький і Ємільченський держлісгоспи на Житомирщині.

Що дає сертифікація лісу в Україні?

— Як показав наш трирічний досвід роботи з сертифікованим лісом, — розповів директор Баранівського державного лісомисливського господарства Анатолій Остудімов, у майбутньому найпопулярнішою схемою в практиці ведення сертифікованого лісового господарства за умов України буде ЛОР — проведення сертифікації третьою стороною з екологічним маркіруванням продукції. Здійснюється вона добровільно, за бажанням лісокористувача, із метою створення сприятливих умов на ринку лісоматеріалів. Сертифікація першою стороною являє собою внутрішнє оцінювання підприємством своїх власних способів управління, інша сторона оцінює роботу замовника, третя ж сторона ставить за мету здійснення оцінювання на підставі загальновизнаних стандартів.

На сертифіковану продукцію на ринку є великий попит: за даними FAO, не менше 7% т.зв. круглого лісу, до 25% пиловника й продуктів із нього, а також 35% вторинної сировини йде на експорт. Вартість світового експорту лісопродуктів оцінюється сьогодні в 115—120 мільярдів доларів США. П’ять розвинених країн світу імпортують 50% лісоматеріалів. Це красномовно свідчить про значимість експорту для України. З огляду на те, що здебільшого сертифікована продукція коштує дорожче і щорічно, починаючи з 1999 року, пропозиція сертифікованої продукції зростає на 50—70% і найближчими роками її попит може перевищити пропозицію, зволікати нам із питанням сертифікації не можна...

Частка експорту на сьогодні істотно не впливає на задоволення попиту в деревних ресурсах із боку внутрішнього споживача — він становить лише 16% від загального обсягу заготівлі деревини. Однак на експорт деревини й продукції її переробки припадає близько 40% коштів, які заробляють лісові господарства України. За умов неплатоспроможного внутрішнього ринку лісоматеріалів експортні валютні надходження є майже єдиним стабільним джерелом фінансів.

Більш того, сертифікація набуває особливого значення для тих підприємств лісового господарства, що розташовані на територіях, забруднених радіонуклідами внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС. Вітчизняні та європейські споживачі не вірять на слово щодо позитивних тенденцій самоочищення лісової екологічної системи — сертифікація українського лісу дасть змогу розвіяти ці сумніви.

— Переваги сертифікації не підлягають сумніву, — каже Анатолій Остудімов. — Ми підвищили конкурентоспроможність продукції і отримали прибуток від зовнішньоекономічної діяльності, постійно апробовуємо нові технології лісоуправління, підвищуємо довіру до екологічної політики України не лише в нас, а й за межами країни.

Тому головними принципами впровадження сертифікації лісу має стати розробка системи національних принципів і критеріїв цієї інновації, вважає він. Проте складність викликає не стільки сама розробка цих принципів, скільки відсутність практичного досвіду нинішніх управлінських кадрів галузі з питань формування і застосування прозорих процедур цього процесу.

Сьогодні точиться чимало суперечок щодо вартості сертифікації, більшість із них не на користь останньої. Відсутність позитивної інформації лякає консерваторів у гіршому значенні цього слова, тих, хто державним добром набиває собі кишені. Трирічний досвід роботи з сертифікованим лісом дозволяє заявити: складність полягає лише в оцінюванні можливих витрат, що підуть на упорядкування практики лісового господарства й лісокористування згідно з вимогами наявних нормативів. На сьогоднішній день у світі ще не було випадку, щоб лісопромисловець зазнав збитків від сертифікації. Витрати на її проведення незабаром окуплять себе, адже сертифікована продукція коштує на 12—15% дорожче за звичайну, не кажучи вже про інші її переваги.

У жовтні минулого року в Києві відбулася конференція, присвячена актуальним проблемам лісової сертифікації. Ініціаторами її проведення стали Національний аграрний університет, Держкомліс України, інші організації. Її учасники дійшли висновку про необхідність створення робочої групи для розроблення національних стандартів, які мають бути адаптовані до найпоширеніших схем лісової сертифікації в Європі.

 

Теги та ключові фрази
чи потрібні сертифікати на реалізацію пиломатеріалів в межах україни, білокоровицький держлісгосп директор, реалізація сертифікованого лісу, сертифікація експорту лісу, чи потрібен патент для лісу, чи потрібен сертифікат при експорту лісу, чи потрібен сертифікат на вироби із дерева, сертифікація лісоматеріалу, сертифікації лісів в Україні, чи потрібен сертифікат на автозапчастини
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Add to bookmarks Підписатись Версія для друку

Comments

жльдбє | 14.03.2013 10:47:28

Як звами звязатися

[Reply]

   Pages: 1Інші статті
18.03.2011р.

Достатніх обсягів лісосировини й справедливої ціни на неї!

Цього вимагають від організаторів аукціонних торгів вітчизняні деревопереробники. Нинішні умови проведення аукціонів із продажу необробленої деревини, які створило Державне агентство лісових ресурсів України, не тільки не спрямовані на підтримку вітчизняного виробника, а й загрожують руйнівними наслідками для деревообробної та меблевої галузей країни

08.02.2011р.

"Прямих договорів не буде" 2

Інтервю журналу "Бізнес" з головою Державного агентства лісових ресурсів України Віктором Сівцем. Тут ви зможете дізнатися про плани і стратегії новосформованого органу влади

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
For using our materials link towww.derevo.info (for internet sources with hyperlink) is obligatory.
kremen-decor.com.ua