Закрити

  Authorisation

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Last news
Last news
World Logging Championship in 2012 will be held in Belarus
08.09.2010р.

World Championship fellers forests in 2012 will be held in Belarus. BelTA learned from press-secretary of the Ministry of Forestry Růžena Nowicka

In Ivano-Frankivsk region exposed to auction 43.3 thousand cubic meters wood
08.09.2010р.

State Timber Ivano-Frankivsk region put up for auction Sept. 15 43,3 thousand cubic meters. m of untreated wood at a starting price of 15.7 million...

All-Ukrainian Forum of Woodworkers and Furniture-Makers 2010
06.09.2010р.

From 21 to 24 September 2010 at the International Exhibition Center in Kyiv within the framework of the ALL-UKRAINIAN FORUM of WOODWORKERS and...

Samling Responds to Norwegian Government Pension Fund
01.09.2010р.

Samling Global Limited is disappointed by the announcement made by the Norwegian Government Pension Fund regarding its decision to divest their...

Інвестуйте в себе разом з нашим порталом
25.08.2010р.

Минає літо, сподіваємося, Ви знайшли час на відпочинок і з охотою беретеся до...Опитування
Опитування
Опитування

Мораторий на вывоз кругляка хотят отменить, а в Вы за или против?

Ваш помічник
Ваш помічник
6629
25.03.2008р. |
“Ясень”: черга за деревообробним обладнанням

У світі немає нічого неможливого. Пам’ятаєте архімедове: “Дайте мені точку опори і я… ”Перефразовуючи стародавнього грека, можна сказати: “Дайте свободу підприємцям і вони піднімуть економіку країни до рекордних світових висот”. І це правомірний вислів, бо не бракує у нас здібних організаторів виробництва, виважених, мудрих людей.

Один з них – Іван Іванович Золотуха, директор колективного підприємства “Ясень”. А його речі, тобто продукція підприємства “Ясень”, це деревообробне обладнання для повного циклу переробки деревини.

Перебуваючи на фірмі, ми шукали відповідь на одне запитання: звідки, завдяки чому взялися оті черги, адже в сучасних ринкових умовах зробити верстат, хай досконаліший, це ще половина справи. Друга половина, не менш складна – організація його продажу. І ось що нам вдалося з’ясувати.

Замовника представляє досить широкий спектр підприємців. У одного – потужний завод, у другого – цех середньої руки, у третього – невелика майстерня. Не однакову продукцію вони виробляють. Відповідно, бажають придбати верстати різної потужності, різного розміру, складні чи прості за конструкцією. Немаловажне значення має ціна… Так ось, на “Ясені” клієнт може замовити все, що побажає.

Візьмемо для прикладу стрічковопилкові горизонтальні верстати. Базова модель ВСГ-1000 може розпилювати колоди діаметром до 1 метра і довжиною до 6,5 метрів. За бажанням замовника, на підприємстві можуть виготовити верстат , який різатиме колоди діаметром 1,1 метра і довжиною аж до 11 метрів. Стрічкопилковий горизонтальний верстат ВСГ 1000-2 виготовляється зручним повздовжнім та механізованим автоматичним переміщенням вузла різання. А от ВСГ 1000-3 має автоматичні приводи як подачі, так і опускання вузла різання. На замовлення можливе встановлення гідравлічного перекидача. ВСГ 1000-2 комплектується автоматичним верстатом для загострення пил, розвідним пристроєм та 10 пилами. ВСГ 1000-3, крім того, – ще й короздирачем.

На фірмі розроблена й впроваджена у виробництво дводискова пилорама “Ясень – Баракуда”. Одна пила цього агрегату встановлена вертикально, друга – горизонтально. Це дає змогу якомога економніше використовувати пиловник при виготовленні з нього обрізних дощок та бруса. Кількість обаполу тут зводиться до мінімуму. При нинішніх високих цінах на деревину це дуже важливо.

Крім надійності, продуктивності деревообробного обладнання фірми “Ясень” замовника приваблюють його невисокі ціни. Утримувати їх на такому рівні вдається завдяки використанню вітчизняних матеріалів – металу, електродвигунів, пускачів, фрез тощо. Лишень стрічкові пили доводиться використовувати імпортні, тут поки що нічого не вдієш.

На “Ясені” чітко відслідковують потреби ринку. З’явилася, наприклад, потреба в тришаровому клеєному євробрусі, фірма запропонувала технологічну лінію для його виготовлення, розробивши оригінальний шипорізний верстат, прес та інше необхідне обладнання. Для дерев’яного будівництва, яке недавно увійшло в моду, підприємство виробляє верстати для оциліндрування колод і для нарізки чашки.

На фірмі наполегливо працюють над удосконаленням фрезерних, шліфувальних, торцювальних, прирізних, 4-5-6-ти шпиндельних чотирибічних стругальних верстатів. Так, на прирізний круглопилковий з попутним пилкуванням верстат моделі ВКПП-1 можливе, знову ж таки за бажанням замовника, встановлення лазера. Крім того під замовлення можуть змінюватися параметри верстатів, встановлюватися електродвигуни іншої потужності.

З директором підприємства ми обійшли всі виробничі дільниці, оглянули й готову продукцію. І що понад усе зацікавило, так це конструкційні особливості верстатів щодо безпечної їх експлуатації. Ріжучі та обертові частини знаходились під таким захистом, що до них навіть за бажанням пальця не просунеш.

“Ясень” сповідує золоте правило майстра – не надавати інструмент неуку, бо він його зіпсує. Саме тому на фірмі проводиться навчання робітників замовника вправній експлуатації виготовленого обладнання. Дається трохи теорії й достатньо практики. Під час занять на певних верстатах виробляються цілком конкретні деталі, які в подальшому йдуть на виготовлення вікон, дверей, альтанок, дерев’яних лазень тощо.

Перевагою “Ясеня” є термін виготовлення обладнання – замовник отримує будь-який верстат протягом місяця. “Зараз ми робимо все для того, – наголошує Іван Іванович, – щоб скоротити цей термін. Правда, спершу треба вирішити кадрову проблему. Токарів, шліфувальників, слюсарів та фахівців інших робочих професій нині майже не готують в навчальних закладах. Доводиться їх вчити безпосередньо на підприємстві. Та найважче міняти психологію людини…”

А психологія, на жаль, лишається старою. Отримав робітник пристойну зарплату (на фірмі добре платять), от і тягне його “розслабитися” у відповідний для минулого часу спосіб. Наступного дня з’являється вакансія – любителів оковитої тут не тримають.

Кадрова проблема з часом буде вирішена. І тоді “Ясень” не поступатиметься відомим європейським виробникам. Кажу про це з впевненістю, бо вже сьогодні підприємство досягло солідного рівня. Використання його верстатів у єдиному комплексі дозволяє створювати підприємства з повним циклом переробки деревини, від первинної її обробки стрічкопилковому горизонтальному верстаті до подальшого перетворення її у готовий виріб.

Петро ХОМИЧ
с. Оброшино Львівської обл.

http://www.derevo.com.ua/

Теги та ключові фрази
шліфувальні верстати по дереву ясен, пилорама оброшино ясень відео, торцовка ясінь, оброшено пилорама, обробка ясеня, виготовлення деревообладнання ясінь, ясень оброшено ціни, с.оброшино ясен пилорами, пилорама баракуда ціна, яка економніша пилорама
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Add to bookmarks Підписатись Версія для друку

No Comments, be first, and start a discussion


   Інші статті
12.07.2010р.

Критерії вибору багатопильних верстатів

Робота з таким примхливим матеріалом, як деревина - справа непроста і дуже відповідальна. Слід грунтовно вивчити «характер» деревини, з якої ви збираєтеся працювати, підшукати або підготувати висококваліфіковані кадри і дуже серйозно поставитися до вибору обладнання. Останнє, на перший погляд, здається не таким уже складним завданням. Але це поверхневий судження

05.02.2010р.

Ламель і личкувальний щит: технології одержання і застосовуване...

Технології обробки деревини розвиваються не тільки в зв'язку із завданнями підвищення продуктивності і якості обробки, а й внаслідок змін у сировинній базі деревообробної промисловості.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
For using our materials link towww.derevo.info (for internet sources with hyperlink) is obligatory.
kremen-decor.com.ua