Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?***
Новини
Усі люблять гуляти у лісі. Особливо зараз, коли листя дерев набуло золотавих кольорів, а повітря насичене запахом грибів та опалого листя. І звичайно ж усі помічали, що у лісі багато...

Закарпатський ліс — коштовна скарбниця України. Ліси займають 51,2 відсотка території області. Це найвищий показник в Україні. Але це й найбільша відповідальність за збереження цього...

Більше новин за тегами
Статті

4 червня завершила свою роботу міжнародна деревообробна виставка LIGNA 2011. В цьому пості буде поновлюватися інформація (фото і відео) з виставки. На даний момент відгуку про Лігну 2011 дуже...

Більше статей за тегами
934
15.03.2005р.
30 – 31 березня 2005 р. в Українському науково-дослідному інституті лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького (УкрНДІЛГА) відбудеться міжнародна ювілейна наукова конференція „Ліс, наука, суспільство”. Конференція присвячена 75-річчю з

23 грудня 1929 року Урядом УРСР було прийнято рішення про створення науково-дослідного інституту лісового господарства. Фактично наукова робота інституту розпочалась в березні 1930 року. Інститут засновано в регіоні зі складними умовами лісовирощування. Насадження, створені тут визначними лісівниками В.Є.Граффом, В.В.Докучаєвим, Г.М.Висоцьким, є прикладом втілення в життя досягнень науки, єдності наукової думки й практичної діяльності. Завдячуючи праці цих видатних вчених-лісівників та їх послідовників, край по праву називають „колискою лісової науки та степового лісорозведення”.

УкрНДІЛГА є провідною науковою організацією в лісовій галузі України. До складу дослідної мережі інституту входять Степовий філіал ім. В.М. Виноградова, Поліський філіал, а також Вінницька, Київська, Краснотростянецька, Новгород-Сіверська й Маріупольська лісові науково-дослідні станції; Луганська агролісомеліоративна науково-дослідна станція, Кримська гірсько-лісова науково-дослідна станція, Данилівський дослідний держлісгосп, Веселобоковеньківський, Ізюмський і Лубенський опорні пункти.

Дослідження науковців інституту та його дослідної мережі спрямовано на вирощування, збереження та відтворення продуктивних і стійких насаджень (у тому числі, меліоративних). Вивчалися та вивчаються питання, пов’язані з вирощуванням та захистом лісу, починаючи з одержання насіння, вирощування садивного матеріалу (сприяння природному поновленню), створення лісових культур і меліоративних насаджень, агротехнічного догляду, застосування добрив, стимуляторів росту, знищення бур’янів, застосування фунгіцидів і інсектицидів, проведення рубок, пов’язаних із веденням лісового господарства, та рубок головного користування.

Пильна увага приділяється питанням лісової селекції, мисливствознавства, моніторингу стану лісів, особливостям розподілу радіонуклідів у компонентах екосистем і лісовій продукції, розвитку та впровадженню ГІС-технологій для вирішення питань лісовпорядкування й лісозахисту, а також вдосконаленню нормативної бази ведення лісового господарства на засадах сталого розвитку.

Після аварії на Чорнобильській АЕС та організації лабораторій радіоекології досліджується міграція радіонуклідів у лісових екосистемах, прогнозується їх розподіл у насадженнях із застосуванням ГІС-технологій, розробляються заходи щодо ведення лісового господарства на радіаційно забруднених землях.

Дослідження науковців УкрНДІЛГА відіграли суттєву роль у створенні насаджень на рухомих пісках Нижнього Придніпров’я. Це дало змогу зберегти від запустелювання десятки тисяч гектарів землі і створити на них сади, виноградники, лісові смуги та насадження.

Крім вирішення практичних завдань лісової галузі, науковці УкрНДІЛГА приділяють увагу фундаментальним питанням. Це, зокрема визначення критеріїв та індикаторів сталого керування лісами та їх сертифікації; моделювання впливу глобальних змін клімату, техногенних викидів, радіонуклідів на ріст, продуктивність і стан лісових екосистем, просторову та вікову структури фітоценозів, агроландшафтів; розробка заходів щодо пом’якшення негативних наслідків цих впливів; вивчення питань біорізноманіття; розробка методики мiкроклонального розмноження лiсових порiд; прогнозування просторово-часової динаміки популяцій комах-шкідників лісу.

Метою проведення цьогорічної березневої конференції в УкрНДІЛГА є визначення напрямків та шляхів подальшого розвитку лісової науки, лісового господарства, вдосконалення лісової політики, лісового законодавства та нормативно-правової бази з ведення лісового господарства.

Тематичні напрямки конференції такі: до 100-річчя з дня народження С.С.П’ятницького;  до 80-річчя з дня народження П.С.Пастернака; лісова політика; лісівництво та лісознавство; охорона та захист лісу; лісовідновлення, лісорозведення, селекція та насінництво; економіка, лісовпорядкування, інформаційні технології; лісозаготівля та переробка деревини.

Прес-служба Держкомлісгоспу України


 

Теги та ключові фрази
УкрНДІЛГА імені Висоцького, УкрНДІЛГА ім. висоцького, науково-дослідний інститут лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г. М. Висоцького, "Степовий філіал УкрНДІЛГА", УкрНДІЛГА м.Харків дослідження у агротехнічній галузі, полезахисні лісові смуги, відео степовий філіал укрнділга
Більше новин за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua