Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?***
Новини
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України виступило з двома ініціативами, які, на перший погляд, виглядають привабливими, але можуть мати руйнівні наслідки для...

Усі люблять гуляти у лісі. Особливо зараз, коли листя дерев набуло золотавих кольорів, а повітря насичене запахом грибів та опалого листя. І звичайно ж усі помічали, що у лісі багато...

Більше новин за тегами
Статті

4 червня завершила свою роботу міжнародна деревообробна виставка LIGNA 2011. В цьому пості буде поновлюватися інформація (фото і відео) з виставки. На даний момент відгуку про Лігну 2011 дуже...

Більше статей за тегами
693
23.03.2005р.
Користування лісовим фондомПлатежі за користування лісовим фондом повинні формуватися на основі ринкової ціни лісових ресурсів (деревини на корені), а не як податок, як це було раніше.

Як заявила 22 березня на засіданні робочої групи по проекту нової редакції Лісового кодексу Росії директор з розвитку ВАТ "Архангельський ЦБК" Наталя Пинягина, платежі в їхньому неподатковому статусі вимагають інших підходів до їх установлення, оскільки неподатковий платіж означає, що його базою стає ринкова ціна ресурсу, при продажі деревини на корені - коренева ціна деревини, яку в закордонній практиці лісових відносин називають попенной платою.

Вона також підкреслила, що якщо взяти за основу формування неподаткових платежів механізм ринкового ціноутворення, то потрібні підходи, що реалізують цей механізм з урахуванням факторів попиту та пропозиції на лісовий ресурс (деревину на корені).

Директор з розвитку АЦБК вважає, що для того, щоб створити конкурентне середовище в лісокористуванні і збалансувати економічні інтереси всіх сторін, які беруть участь у цьому процесі, ринкова економіка володіє двома методами встановлення цін на лісові ресурси: через аукціони, переговори сторін з наступним конкурсним добором ефективних лісокористувачів.

Як пояснила Наталя Пинягина, аукціонний метод формування платежів застосовний тільки до договорів, де об'єктом є заготовлена деревина. У цьому випадку, коли в лісокористувача немає обов'язків з господарського керування лісовою ділянкою, аукціонний метод установлення платежів за користування має бути визнаний єдино можливим і законодавчо оформленим.

У випадку, коли лісові ділянки надаються в лісокористування (на термін понад 10 років) з умовою ведення лісового господарства, розмір платежів має бути пов'язаний з інвестиційними зобов'язаннями орендаря, у тому числі з господарського управління лісовим фондом.

При довгостроковому лісокористуванні платежі на користування лісовим фондом повинні формуватися з урахуванням переговорного процесу між його власником і лісокористувачами. Наталя Пинягина вважає, що фінансування витрат на ведення лісового господарства за рахунок лісокористувачів (включенням цих витрат у собівартість заготівлі круглого лісу або за рахунок відрахувань від прибутку) не є ефективним з таких причин:

- фінансування витрат за рахунок доходів лісокористувачів є подвійним оподатковуванням. У ринковій економіці не заведено двічі платити за одне й те саме - відтворення лісів.

- оскільки кодексом пропонується два види оренди лісових ділянок (з веденням лісового господарства і без), то, при включенні витрат на ведення лісового господарства в собівартість, лісокористувачі будуть поставлені в нерівне положення. "Ті, хто не буде господарювати, одержать значні переваги через економію витрат, а отже, буде порушений принцип рівного доступу бізнесу до лісових ресурсів", - зазначила Пинягина.
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua