Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Новини
ЄС чинить тиск на Україну, намагаючись через арбітраж примусити нашу державу дозволити вивозити український ліс до Європи, а світові екологічні організації та лідери немов води у рота...

Компанія Metamob – провідний виробник стрічкових пил у Румунії. Власна національна дистриб’юторська мережа дає змогу компанії надавати повну та комплексну технічну допомогу деревообробним...

Більше новин за тегами
Статті

4 червня завершила свою роботу міжнародна деревообробна виставка LIGNA 2011. В цьому пості буде поновлюватися інформація (фото і відео) з виставки. На даний момент відгуку про Лігну 2011 дуже...

Більше статей за тегами
1075
26.04.2005р.
Конфедерація ЛПК північного Заходу порахувала деревні відходиНа північному Заході при сьогоднішньому рівні розвитку лісозаготівлі, лесопиляння і деревообробки утворюється близько 16 млн. куб. м деревних відходів на рік.

Ця цифра була одержана Конфедерацією ЛПК північного Заходу на основі даних про обсяг виробництва Лісопромислового комплексу регіону і рівень використання розрахункової лісосіки.

З 16 млн.куб. м деревних відходів (еквівалентних, як мінімум, 4 млн. тоннам умовного палива) теоретично можна одержати близько 50 млн. МВт.год енергії на рік. У 2004 році північний Захід, за даними РосСтату, спожив 93,6 Мвт.год. «Таким чином, якби деревні відходи, що утворюються, повністю використовувалися в паливно-енергетичному комплексі (ТЕК), то північний Захід зміг би покрити щонайменше половину потреби регіону в енергії за рахунок використання доступної вже сьогодні біомаси» - говорить координатор біоенергетичних проектів Конфедерації лісопромислового комплексу (ЛПК) північного Заходу Ольга Ракитова.

Проте існують проблеми, через які біоенергетичний потенціал поки залишається тільки потенціалом. «Транспортування відходів до місця утилізації, як правило, економічно невигідне. Тут декілька основних причин: низька вартість самої деревної біомаси (ціна перевезення до місця утилізації в кілька разів вища від потенційного ефекту), відсутність необхідної інфраструктури в лісах, законодавча і економічна незацікавленість у використанні відходів в ТЕК з боку «виробників» біомаси» - говорить Ольга Ракитова.

Окрім згаданих вище чинників, також на нерозвиненість біоенергетики в регіоні, та й загалом в Росії, впливають великі запаси викопних ресурсів і орієнтованість на їх використання. Наша країна – це вугле-, нафтогазовидобувна держава, де використання газу або вугілля в паливно-енергетичному комплексі вигідніше, ніж переробка біомаси. «З іншого боку, вартість вугілля, мазуту або газу в лісових важкодоступних регіонах зростає у декілька разів порівняно з середньоросійськими цінами. Там вигідніше використовувати місцеві види палива, як-от деревина, - вважає експерт Конфедерації Ольга Ракитова. – Але перехід на біомасу зазвичай вимагає переобладнання котелень, а це грошові витрати. Потім виникає інше питання: безперебійність забезпечення сировиною, тобто деревними відходами. Може відбутися так, що котельні, побудовані з орієнтацією на відходи лісопильного або лісозаготівельного комбінатів, опиняться без сировини, якщо велике підприємство закриється. Хоча залежність від мазуту або вугілля у віддалених регіонах також не виглядає привабливою».

На північному Заході росте 54% лісів Європейської частини Росії, запас деревинив них становить 9907,3 млн.куб. м, з них більше половини – це стиглі і перестійні ліси, тобто фактично, це і є потенціал деревної біомаси. Розрахункова лісосіка: 83 млн. куб. м на рік. Вона використовується на 40%, що більше середнього показника по Росії, який дорівнює 25%.

Конфедерація лісопромислового комплексу північного Заходу зараз розробляє програму розвитку біоенергетики в регіоні. Про формування внутрішнього ринку споживання деревного біопалива і роботу над програмою експерт Конфедерації Ольга Ракитова розповіла на круглому столі «Використання технологій переробки біомаси для виробництва енергії і на транспорті. Досвід Європи. Можливості в Росії», який відбувся 22 квітня в Москві в представництві Комітету європейських співтовариств в Росії.

Частка використання поновлюваних джерел енергії, до яких належить біомаса, в Росії – мала (0,3%). У Європі, для порівняння, цей показник становить 6%, і до 2010 року європейці мають намір збільшити його 12%.

Проте, на північному Заході починає потихеньку формуватися ринок використання біомаси. Один з нових напрямів: пелетування – тобто переробка відходів в гранули, переважно, деревні. Нині на північному Заході працює 11 заводів, проектна потужність яких близько 200 тис. тонн пелет на рік, проте вони випускають продукції лише на 20-30% від проектної потужності. Проблеми недовантаження пов'язані як з устаткуванням, так і з якістю використовуваної сировини. Переважно вся продукція експортується. Невелика частина купується приватними власниками котеджів, що поставили міні-котельні на пелетах, і магазинами для домашніх тварин. Деревні гранули продаються там як наповнювачі для котячих туалетів.

Окрім розвитку ринку виробництва деревних гранул, орієнтованого переважно на експорт, усередині регіону відбувається поступовий перехід ряду котелень з вугілля або мазуту на різні види біомаси (здебільшого, традиційні деревні відходи). Проте перехід поки що здійснюється повільними темпами. «Регіональна програма розвитку біоенергетики на північному Заході послужить поштовхом для формування внутрішнього ринку використання біомаси», - говорить виконавчий директор Конфедерації ЛПК північного Заходу Денис Соколов.

Теги та ключові фрази
потенціал деревних відходів як палива, шліфовальний станок, пелетування деревини
Більше новин за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua