Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?***
Новини
Компанія Metamob – провідний виробник стрічкових пил у Румунії. Власна національна дистриб’юторська мережа дає змогу компанії надавати повну та комплексну технічну допомогу деревообробним...

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України виступило з двома ініціативами, які, на перший погляд, виглядають привабливими, але можуть мати руйнівні наслідки для...

Більше новин за тегами
Статті

4 червня завершила свою роботу міжнародна деревообробна виставка LIGNA 2011. В цьому пості буде поновлюватися інформація (фото і відео) з виставки. На даний момент відгуку про Лігну 2011 дуже...

Більше статей за тегами
774
06.05.2005р.
Національний природний парк: випробування на чесністьЯк ми вже повідомляли, ходоки з маленького бунтівного Шацька дісталися аж до Президента. Представники виборчої коаліції «Сила народу», які пікетували Держсекретаріат, передали петицію зі своїми прохання
У попереднього гаранта Конституції рідко доходили руки до покарання голів райдержадміністрацій, а тут після перевірки об'єктів природно-заповідного фонду України знайшли одного винуватця — Найду. Тим більше, що пана Найду аж ніяк не можна було запідозрити в зв'язках з опозицією. Досить згадати, як голова райдержадміністрації “пригинав” депутатів Світязької ради та місцевого священика, аби виконати вказівку начальника УМВС Кміти чи когось іншого, щоб біля церкви забрати землю під базу відпочинку. І про це писала 9 вересня 2004 року “Волинь”. То в чому ж проштрафився старанний адміністратор?
Перед тим, як навести сенсаційну версію нинішнього директора парку Володимира Найди, дозволимо собі нагадати ще одну публікацію “Волині” за 16 вересня 2004 року “Хто зазіхає на волинську “Піцунду”?”. Зокрема, в ній йшлося про те, що якісь київські вельможі хочуть вилучити 60 гектарів території Національного парку на протилежному березі мальовничого озера Пісочне, його найкращий куточок. Газета “Волинь” тоді звернулася до депутатів обласної ради — не допустити беззаконня. Після цього виступу газети все начебто вгамувалось.
І ось Володимир Найда розповів те, про що волів раніше мовчати: “Справді, планувалося внести поправки і вилучити 40 гектарів найкрасивіших прибережних шацьких земель з Національного парку і передати їх в Державне управління справами при Президенті. Державний комітет лісового господарства дав згоду. Від мене вимагалося видати розпорядження. Однак тоді вже під ними трусилася земля. Тому визначена площа була поділена між якимись чотирма фірмами — по 9,98 гектара. Я тоді сказав, що брати це на себе не буду, є всьому межа. Мені чітко сказали: “Парень, ти не туди гнеш”. Після цього почалися масові перевірки — зовсім не випадкові. На мене шукали компромат, щоб пов'язати. Мушу сказати, що більшість тих, хто це знав, мені співчували”. Чи справді саме так розвивалися події і голова райдержадміністрації тому й постраждав, невідомо. Принаймні, колишні опозиціонери, згадуючи, як роздавались землі наліво і направо, лише іронічно посміхались.
З цього приводу Леонід Кислюк розповів, що до нього приїхав тодішній директор парку Михайло Шумський за підтримкою. Адже всесильна ДУСя (як тоді казали) всерйоз робила наїзд. Нині керівника цього ненажерливого управління Ігоря Бакая розшукує МВС. Як твердить Кислюк, він тоді запевнив директора, що на таке рішення депутати згоди не дадуть.
Відзначимо чітку громадянську позицію Михайла Шумського. Це він попросив приїхати кореспондентів “Волині”, показав красиву піщану прибережну смугу, грибний і ягідний ліс. Знімки Миколи Зінчука, на жаль, уже покійного, з'явилися в газеті.
Голова виборчого штабу Віктора Ющенка Роман Слюсарчик також розповів, що як тільки влітку 2004 року з'явилися люди з теодолітами, опозиція забила тривогу і полетіли повідомлення в різні інстанції, в тому числі в Міністерство охорони навколишнього середовища. Але що для ДУСі значило якесь міністерство?
Тепер саме час зупинитися на долі попередника Найди — Михайлові Шумському, який попрацював на цій посаді місяців вісім. Можна констатувати, що Михайло Шумський передав у прокуратуру матеріали щодо самовільного захоплення землі ректором ЛДУ Віктором Божидарником, про грубі порушення забудови відомством Богдана Колісника, виступив проти вирубки насаджень і роздачі землі біля Пульма і т. д. Не сприйняли його принципову незалежну діяльність начальники обласних управлінь, які повинні були контролювати не тільки забудову. Почали різні контролери шукати компромат в Шацькому лісному технікумі, де він тривалий час працював. А колектив парку на своїх зборах висловив директору недовіру, і він написав добровільно заяву на звільнення. Від пережитого тяжко захворів. Кажуть, хтось цей “бунт” організував, бо, як сказав один чоловік, Шумський запровадив надто сувору дисципліну, не знайшов спільної мови з сільськими мешканцями.
Не знати, які були ті особливі факти, що призвели до такого фіналу, хоча можна зауважити, що він взяв занадто високу планку в збереженні національного багатства. Як стверджують його недоброзичливці, Шумський обмежив виписування дров, що призвело до “ворожого ставлення до Національного парку”. У своєму інтерв'ю “Волині” директор справді сказав: “У заповідній зоні не повинно бути жодних рубок. Мусить бути природний розвиток лісу, а для цього слід газифікувати район”. На жаль, за останні роки і влада, і населення позабули, що є особливі вимоги до функціонування Національного парку. Михайло Шумський, який побував у багатьох парках світу, твердить, що ніде так землю не продають і не роздаровують, як у нас, хоча йдеться про національне багатство. Коли ж держава візьме під свою справжню, а не уявну опіку Шацький національний природний парк?
До речі, спочатку в колективі теж не сприйняли Найду (вимагали призначення “свого”), але тепер він каже, що на всіх профспілкових зборах в підрозділах його плани дружно підтримали. Тепер, як він стверджує, “належить розібрати завали в парку”, які, до речі, утворилися не без його участі саме в останні роки. І це теж факт.
Слід віддати належне компетентним спеціалістам, які готували Указ Президента, в якому дані вказівки “... розглянути питання щодо відповідності займаним посадам працівників органів та установ у Волинській області”. Йдеться про керівників охорони навколишнього природного середовища, з питань надзвичайних ситуацій, охорони здоров'я, санітарної служби, земельних ресурсів, містобудування та архітектури. Як то вчинить нова влада? Чи збережуться налагоджені корупційні зв'язки деяких начальників?
Яка «група підтримки» потрібна Національному парку?
Що слід очікувати на Шацьких озерах від нової старої влади? Нам, щоправда, натякнули, що негоже підривати довір'я до керівництва, яке ще не встигло нагріти нові крісла. Але цей престиж цілком залежить від самих начальників, їхнього професіоналізму і порядності, здатності морально очиститись від старих звичок. Та й контроль народу не дасть спати. І хай людей не лякає, якщо якийсь місцевий «вождь» вказує на високого заступника. Тепер «телефонне право» може не допомогти, якщо надати фактам гласності. У народу є моральний зразок — народний Президент. А поки що цікаво знати, чого хоче керівництво районом, Національним парком, чого хочуть партійці, причетні до помаранчевої революції. Чи збігаються їхні сподівання?
Голова райдержадміністрації Леонід Кислюк недвозначно заявляє: всі землі несільськогосподарського призначення повинні мати свого власника. Ідеальний варіант для нього: база відпочинку Житомирського молокозаводу. Спочатку біля Світязя бізнесмени взяли 0,20 гектара в оренду, побудували приміщення з внутрішньою каналізацією, біоочисткою, окультурили територію і в бюджет сільради надійшло близько двох мільйонів гривень, які будуть використані на капітальні потреби.
Ще один ідеальний варіант для голови. В урочищі «Мукошин» розроблено проект забудови на видачу приблизно 600 земельних ділянок. Це за 400—500 метрів від Світязя. 250 ділянок в приозерній зоні планувалося продати для дачників, а решту — передати селянам для індивідуальної забудови. Очевидно, після цього Пульмівська сільрада розкошуватиме. Хоча тепер, кажуть, депутати роздумують, чи не забрати все для селян.
Шацька селищна рада своїм рішенням біля Світязя надала 500 місць для садово-городніх потреб. Перші 12 рядів продані по 500 доларів за кожну ділянку, а, отже, є реальні прибутки.
Леонід Петрович вважає, що в Національному парку відповідно до Закону України «Про природно-заповідний фонд» землі, що належать до господарської зони, повинні використовуватись в звичайному режимі, але віднині жодна ділянка не повинна бути реалізована без конкурсу. На сесіях сільрад повинні визначитись депутати, які землі доцільно вже продавати, які — згодом, проводити громадські слухання. Ось такий прагматичний підхід. Є в голови основна стратегічна мета: протягом нинішнього року отримати проект газифікації району, звісно, якщо буде фінансування.
Директор ШНПП Володимир Найда вбачає своє завдання, щоб якнайшвидше виготовити і отримати Державний акт на право постійного користування земельною ділянкою, забезпечити встановлення меж території парку. Стратегічна мета — виробити проект організації території, охорони, відтворення і рекреаційного використання природних комплексів та об'єктів. Досі жили без цього — так було всім привільно, зручно. Хто зна, де та межа, будуємось, як знаємо.
Олександр НАГОРНИЙ.www.fmsc.com.ua

Теги та ключові фрази
волинська піцунда озера пісочне фото, самовільні порубки в шнпп, Заробітна плата в шнпп


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua