Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?***
Новини
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України виступило з двома ініціативами, які, на перший погляд, виглядають привабливими, але можуть мати руйнівні наслідки для...

Усі люблять гуляти у лісі. Особливо зараз, коли листя дерев набуло золотавих кольорів, а повітря насичене запахом грибів та опалого листя. І звичайно ж усі помічали, що у лісі багато...

Більше новин за тегами
Статті

4 червня завершила свою роботу міжнародна деревообробна виставка LIGNA 2011. В цьому пості буде поновлюватися інформація (фото і відео) з виставки. На даний момент відгуку про Лігну 2011 дуже...

Більше статей за тегами
666
13.05.2005р.
Концерн «Основа» розробляє стратегію розвиткуУ черговій нараді інженерно-технічних працівників комбінату взяли участь керівники концерну „Основа”. Після традиційного аналізу роботи підприємства перед присутніми виступив президент концерну і асоціації

- Протягом п’яти років ми успішно втілили у життя першу частину розробленого нами стратегічного плану. Ми інвестували у проект близько 30 млн. доларів. Зробили модернізацію обладнання на всіх підприємствах концерну. Створили компанії із заготівлі стратегічної сировини: макулатури і лісу. Налагодили систему бюджетування — основного інструменту управління нашим проектом. Словом, заявили про себе як про серйозну компанію, яку добре знають в Україні і за її межами.

Свідченням цього є високі урядові нагороди, яких удостоєні концерн та його працівники. Та щоб утримувати чільні позиції, потрібно не зупинятися на досягнутому. Тому ми прийняли рішення сформувати комітет, який розроблятиме заходи з підготовки стратегії розвитку нашого проекту на наступні три роки. Плануємо завершити цю роботу за 6 місяців.

Для чого це нам потрібно? Сьогодні дуже стрімко розвиваються існуючі на ринку целюлозно-паперової галузі підприємства-конкуренти, з’являються нові виробники. Ринок гофротари, наприклад, щорічно збільшується на 60-80 млн. м². Тому надзвичайно важливо обрати правильну стратегію розвитку компанії, детально проаналізувати ситуацію, щоб і надалі залишатися реальними гравцями, а не просто учасниками ринку.

Потрібно пам’ятати, що управління бізнесом — це насамперед управління ризиками. Хочу зазначити, що процеси, які відбулися останнім часом у суспільстві, не могли не вплинути на діяльність нашої компанії. І ці фактори, на жаль, неможливо було передбачити у річному бюджеті. Так, подорожчання залізничних тарифів на 50%, а ми дуже багато вантажів і одержуємо, і відвантажуємо саме цим видом транспорту, суттєво вплине на витратну частину нашого бюджету. Це ж стосується і автотранспортних перевезень. Отже, додатково на транспортні витрати нам потрібно 8,5 млн. грн. Крім того, на підвищення заробітної плати необхідно ще 6 млн. грн.

Зрозуміло, що такі ж проблеми виникнуть на всіх підприємствах України. Відповідно, подорожчає і сировина, і матеріали, які ми купуємо на внутрішньому ринку. Тому потрібно з’ясувати, яким чином можемо компенсувати витрати, що виникли. Для цього кожен керівник повинен особливу увагу звернути на норми витрат, на експлуатаційні затрати, поліпшення організації праці, оптимізацію структури, запасів готової продукції і сировини, енергозбереження, збільшення обсягу випуску продукції тощо.

На комбінаті робота над зниженням собівартості продукції і витрат виробництва проводиться постійно. Завдяки цьому з 57% до 95% збільшено завантаження обладнання, в 2,4 раза зросли обсяги продажу продукції, придбано папероробну машину, лінії переробки і упаковки на фабрику гофрокартонної тари, модернізовано і реконструйовано наявне обладнання та устаткування. До речі, при величезному обсязі проведених заходів практично не змінилася чисельність працюючих на підприємстві, що свідчить про оптимізацію роботи персоналу. Це дає впевненість у тому, що і цьогорічний бюджет, незважаючи на виниклі труднощі, по прибутковості буде виконаний.

Того ж дня відбувся семінар для керівників підрозділів комбінату на тему „Стратегія компанії”, на якому виступив президент концерну „Основа” Сергій Рубан. Лейтмотивом його виступу можна вважати фразу фахівця зі стратегічного менеджменту А. Томпсона: „Добре керовані організації відрізняються від інших за двома ознаками — вони краще за інших розробляють стратегії і вміють їх належним чином реалізовувати”.

Тому на семінарі було розглянуто питання необхідності стратегічного управління підприємством, концепції підходу до розробки стратегії, формулювання місії і мети бізнесу, розробки стратегічного плану. Варто зауважити, що теоретичний матеріал подавався у доступній формі. На думку керівника компанії, сила простоти — це нова філософія бізнесу для вирішення складних проблем. Присутніх було ознайомлено з етапами розробки стратегічного плану. Адже для того, щоб проект і надалі залишався успішним, усім керівникам у своїх підрозділах потрібно систематично займатися цією роботою: проводити аналіз зовнішнього і внутрішнього середовища, розробляти план інвестицій, фінансовий план тощо, і це стане основою для створення загального стратегічного плану розвитку компанії.

Теги та ключові фрази
"концерн основа" сировинна компанія


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua