Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?***
Новини
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України виступило з двома ініціативами, які, на перший погляд, виглядають привабливими, але можуть мати руйнівні наслідки для...

Усі люблять гуляти у лісі. Особливо зараз, коли листя дерев набуло золотавих кольорів, а повітря насичене запахом грибів та опалого листя. І звичайно ж усі помічали, що у лісі багато...

Більше новин за тегами
Статті

4 червня завершила свою роботу міжнародна деревообробна виставка LIGNA 2011. В цьому пості буде поновлюватися інформація (фото і відео) з виставки. На даний момент відгуку про Лігну 2011 дуже...

Більше статей за тегами
720
25.07.2005р.
21 липня відбулось розширене засідання колегії Державного комітету лісового господарства України. На засідання були розглянуті такі питання: про підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємств галузі за І півріччя 2005 року; про виконанн

Одним з головних показників діяльності лісової галузі є обсяги створення нових лісових насаджень. В цьому напрямку підприємства Держкомлісгоспу України досягли позитивних результатів. Завдання першого півріччя з відтворення лісів виконані в повному обсязі.

Садіння і висівання в лісовому фонді проведені на площі 35,7 тис. гектарів, що становить 109% плану шести місяців і 101,7% до річного завдання. Крім того до лісовідновлення зараховано 6,8 тис. га природного поновлення.

В лісових розсадниках посіяно насіння деревних і чагарникових порід на площі понад 350 га, що дасть змогу забезпечити потреби підприємств в якісному садивному матеріалі.

Підприємства галузі створили також 1,3 тис. га захисних лісових насаджень на землях інших користувачів.

Для збереження новостворених лісових культур підприємства Держкомлісгоспу України всі зусилля спрямовують на проведення своєчасного догляду за ними.

Великої шкоди лісовим насадженням завдають пожежі. Підприємства галузі виконали основні профілактичні роботи та запобіжні заходи з охорони лісів від пожеж. Зокрема станом на 1 липня ц. р. влаштовано 120 км протипожежних розривів і 31,7 тис. км мінералізованих смуг, проведено догляд за ними на 125,9 тис. км, перекрито шлагбаумами майже 8 тис. непланових лісових доріг. Практично завершено виставлення плакатів і аншлагів в лісових масивах, продовжується роз’яснювальна робота через ЗМІ на протипожежну тематику. Майже 2 тис. порушників протипожежних вимог в лісах оштрафовані на суму 37,8 тис. грн.

Незважаючи на вжиті заходи, в підвідомчих лісах у квітні - червні ц. р. сталося понад 1,5 тис. лісових пожеж на площі 1206 га, в т. ч. верхових -183 га, середня площа - 0,8 га. У 9 випадках пожежі розповсюдилися на великі площі.

Ситуація залишається складною і перебуває під жорстким контролем державної лісової охорони.

Проблемою, яка потребує постійної уваги, є самовільні рубки. В результаті спільних дій лісової охорони і спеціальних підрозділів МВС спостерігається тенденція до зниження кількості, обсягів самовільних рубок та заподіяної ними шкоди в середньому на 15%.

За 6 місяців 2005 року підприємствами Держкомлісгоспу сплачено податків та зборів на суму 92,8 млн. грн., що на 18,7 млн. грн. (або 20,2 %) більше, ніж за відповідний період минулого року.

Всього до зведеного бюджету підприємствами Держкомлісгоспу за 6 місяців сплачено 137,5 млн. грн. податків та зборів, що на 24,3 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

Середньомісячна заробітна плата працівників галузі має постійну тенденцію до зростання і за перше півріччя становить 688 грн.

Лісові насадження значно потерпають від шкідників лісу. На колегії було відзначено, що загальна площа осередків шкідників і хвороб лісу порівняно з минулим роком зменшилась на 72.5 тис.га і на початок 2005 року склала 597.3 тис. га .

Станом на 20.07.2005 боротьбу проведено на площі 69,1 тис.га та загалом витрачено коштів у сумі 1197.2 тис. грн.

В місцях, де проводились винищувальні заходи з боротьби зі шкідниками лісу, триває лісопатологічний нагляд за станом осередків шкідників для перевірки ефективності боротьби.

В серпні – вересні поточного року планується боротьба в осередках звичайного соснового пильщика на площі 41,4 тис. га, проти соснового п’ядуна – на площі 1.6 тис. га.

На нині 52 підприємства Держкомлісгоспу України працюють на території, які зазнали радіаційного забруднення внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Радіологічними лабораторіями Держкомлісгоспу проводиться постійний дозиметричний контроль лісогосподарської продукції. Головним залишається проведення застережних роз’яснювальних заходів серед населення щодо заборони вживання ягід, грибів, лікарських рослин, мисливських трофеїв без попередньої їх перевірки на вміст радіонуклідів.

Відділ зв’язків з ЗМІ, громадськістю
та міжнародних відносин Держкомлісгоспу України

Теги та ключові фрази

Більше новин за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua