Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?***
Новини
Компанія Metamob – провідний виробник стрічкових пил у Румунії. Власна національна дистриб’юторська мережа дає змогу компанії надавати повну та комплексну технічну допомогу деревообробним...

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України виступило з двома ініціативами, які, на перший погляд, виглядають привабливими, але можуть мати руйнівні наслідки для...

Більше новин за тегами
Статті

4 червня завершила свою роботу міжнародна деревообробна виставка LIGNA 2011. В цьому пості буде поновлюватися інформація (фото і відео) з виставки. На даний момент відгуку про Лігну 2011 дуже...

Більше статей за тегами
649
09.08.2005р.
На Черкащині обговорено проект Указу Президента України "про вдосконалення ведення лісового господарства"   На державному підприємстві "Кам'янське лісове господарство", що належить до Черкаського обласного управління ліс
Цей проект розроблено з метою забезпечення біорізноманіття та невиснажливого лісокористування, задоволення потреб суспільства в лісових ресурсах, створення більш сприятливих умов для розвитку підприємництва.

Проектом Указу, зокрема, передбачено забезпечити передачу у постійне користування державним підприємствам Державного комітету лісового господарства України (Держкомлісгоспу) лісів інших міністерств, відомств та землекористувачів, закріпити полезахисні лісові смуги за постійними землекористувачами або власниками земель, відновити в областях і районах агролісомеліоративні служби, поступово відокремити деревообробку від лісогосподарської діяльності шляхом створення філій і юридичних осіб з можливістю наступної їх приватизації, запровадити реалізацію заготовленої деревини на конкурсних засадах через аукціони і торги для формування прозорого ринку деревини, вирішити питання щодо забезпечення екологічно орієнтованого ведення лісового господарства, зменшення обсягів суціль! них рубок, заміни їх на поступові і вибіркові.

Голова Держкомлісу Віктор Червоний наголосив, що завдяки старанням лісівників можна зробити Україну квітучою державою. На жаль, поки що лише близько 15 відсотків території України вкрито лісами, а оптимальний, науково обгрунтований рівень лісистості має становити не менше 20%. За цим показником ми перебуваємо в Європі на передостанньому місці після Молдови.

Хороший приклад у цій справі показує Литва, де за повоєнні роки площі лісів збільшено в півтора рази - від 24 до 33%. Тож необхідно внести зміни у державну програму "Ліси України" і втричі прискорити щорічні обсяги посадок лісу. Цьому має сприяти, зокрема, вивільнення лісівників від функцій переробників деревини, які, до речі, збереглися на пострадянському просторі лише в Білорусі.

Переробні цехи є нині низько рентабельними і, якби не явно занижена ціна сировини, то ці підприємства працювали б на збиток. Отже лісівникам треба, як кажуть, перекувати мечі на орала. У цьому випадку: сокири - на мечі Колесова, - так називається інструмент для посадки лісу.

Голова Держкомлісу Віктор Червоний у розмові з кореспондентом Укрінформу відзначив:
- Черкащина - область, де лісове господарство завжди було екологічно зорієнтованим, спрямованим на максимально можливі обсяги лісовідтворення. Приклад - Канівський район, де рівень лісистості за повоєнні роки зріс від 3,5 до понад 32 відсотків, тобто сягнув рівня європейських країн. І це - на межі зі степовою зоною! Створена тут 1958 році перша в Радянському Союзі гідролісомеліоративна станція врятувала і врятовує від ерозії тисячі і тисячі гектарів земель.

www.fmsc.com.ua 

Теги та ключові фрази

Більше новин за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua