Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Новини
Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне відбуватися заготівля деревини. З найважливішого – віднині основна перевага надається вибірковим методам, рубкам...

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто пов'язаний з деревообробкою і не тільки.

Більше новин за тегами
Статті

4 червня завершила свою роботу міжнародна деревообробна виставка LIGNA 2011. В цьому пості буде поновлюватися інформація (фото і відео) з виставки. На даний момент відгуку про Лігну 2011 дуже...

Більше статей за тегами
1048
05.05.2006р.
Чи вигорить Київський ліс?
З 17 по 28 квітня 2006 року Головне управління МНС України в місті Києві проводило перевірку стану цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки підвідомчих об’єктів та лісопаркових зон ДКОЗБ «Київзеленбуд».

Результати не дуже втішні. Хоча «Київзеленбудом» та лісопарковими господарствами і проводиться деяка робота, затверджуються відповідні розпорядчі документи щодо попередження та організації гасіння пожеж, проте, існує і ряд суттєвих недоліків, що можуть негативно вплинути на загальний стан протипожежного та техногенного захисту київських лісів.

Керівництвом «Київзеленбуду» не в повному обсязі виконуються заходи, які пропонувались до виконання столичними МНСниками по результатам попередньої перевірки. Існуючі плани залучення сил і засобів підприємств та міських служб для ліквідації лісових пожеж в Святошинському лісогосподарстві складені формально (визначена кількість осіб, які залучаються до ліквідації пожеж та надзвичайних ситуацій не відповідає наявному штатному розкладу), в Дарницькому та Святошинському лісництвах не затверджені інструкції з питань попередження та гасіння пожеж в межах лісового фонду з підрозділами МНС, органами внутрішніх справ, шляхово-експлуатаційним управлінням та іншими службами міста.

Всупереч вимогам розпорядження КМДА від 15.02.2006 року № 228 «Про заходи щодо охорони лісів від пожеж у 2006 році» Дніпровською, Деснянською, Оболонською, Подільською та Голосіївською райдержадміністраціями відповідними розпорядженнями взагалі не передбачено проведення організаційних та практичних заходів по охороні лісових масивів від пожеж.

Залишаються невирішеними ряд організаційних питань щодо забезпечення належного стану цивільного захисту та техногенної безпеки лісопаркових господарств. В Дарницькому та Святошинському лісопаркових господарствах не розроблені плани взаємодії з черговими службами міста в разі виникнення надзвичайних ситуацій, не укладені відповідні угоди щодо залучення поливальної техніки шляхо-експлуатаційних дільниць КК «Київавтодор» для організації підвозу води на гасіння лісових пожеж.

Працівниками лісництв не проводиться робота щодо притягнення до адміністративної відповідальності порушників правил пожежної безпеки в зонах відпочинку, які розводять багаття в лісовій зоні. На недостатньому рівні вживаються заходи щодо перекриття шлагбаумами та надовбами позапланових доріг: з боку Броварського шосе; 23 км. Бориспільського шосе; Обухівського шосе; вул. Міської та вздовж Новоокружної дороги в’їзди на територію лісу не перекриті, що дає можливість проїзду відпочиваючих на власному автотранспорті.

На недостатньому рівні проводиться робота по ліквідації стихійних сміттєзвалищ, а також розчищення територій, де минулого року виникали пожежі (лісопаркові зони Дарницького, Святошинського та Голосіївського районів). В Дарницькому, Святошинському лісопаркових господарствах та в лісопарковому господарстві «Конча-Заспа» в повному обсязі не відновлені мінералізовані смуги навколо пожеженебезпечних ділянок лісу та протипожежних розривів у середині лісонасаджень. Виконання протипожежних заходів землекористувачами, земельні ділянки яких розташовані на території лісопаркових господарств, не контролюється.

Керівництвом КО «Київзеленбуд» та лісопаркових господарств роз’яснювальна та агітаційна робота через засоби масової інформації практично не проводиться, панно, аншлаги, знаки безпеки щодо попередження виникнення пожеж в лісах та наслідків від них на територіях лісових масивів, міських парках і скверах в необхідній кількості не розміщуються. Працівниками відомства матеріали щодо попередження мешканців житлових масивів про недопущення порушень вимог правил пожежної безпеки в лісопарковій зоні для засобів масової інформації не готуються.

Потребують вирішення питання утримання пожежної та спеціальної техніки, первинних засобів пожежогасіння в лісових господарствах. Так, пожежні автомобілі Дарницького лісопаркового господарства укомплектовані необхідним інвентарем (стволами, рукавами, шанцевим інструментом, вогнегасниками, тощо) лише на 30%, лісопаркове господарство «Конча-Заспа» – на 40%, Святошинське господарство – на 80%. В Святошинському лісництві пожежні автомобілі (3-и одиниці) з причини несправності газоструменевого вакуумного апарату забрати воду з водоймища неспроможні, в Дачному лісництві на момент перевірки один пожежний автомобіль знаходився в несправному стані, внаслідок чого зазначені технічні засоби не спроможні належним чином виконувати функції по гасінню пожеж та ліквідації надзвичайних ситуацій.

В Святошинському лісопарковому господарстві під’їзди до природних водоймищ не обладнані майданчиками (пірсами) для встановлення пожежних автомобілів і забирання води будь-якої пори року. В Дарницькому лісопарковому господарстві водонапірна башта не пристосована для забору води пожежними автомобілями, пожежні водоймища не заповнені водою, відсутні покажчики місць розташування джерел водопостачання. До того ж, потрібно вирішувати питання щодо влаштування в лісопаркових господарствах додаткових пожежних водоймищ.

Подібні та інші порушення вимог правил пожежної безпеки в поточному році вже сприяли виникненню 13 лісових пожеж на загальній площі 3,6 га. Переважна більшість з них - 7 виникла в Дарницькому лісопарковому господарстві. А що буде далі?

www.kievpress.info

Теги та ключові фрази
Святошинське лісопаркове пожежі
Більше новин за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua