Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?***
Новини
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України виступило з двома ініціативами, які, на перший погляд, виглядають привабливими, але можуть мати руйнівні наслідки для...

Усі люблять гуляти у лісі. Особливо зараз, коли листя дерев набуло золотавих кольорів, а повітря насичене запахом грибів та опалого листя. І звичайно ж усі помічали, що у лісі багато...

Більше новин за тегами
Статті

Цього вимагають від організаторів аукціонних торгів вітчизняні деревопереробники. Нинішні умови проведення аукціонів із продажу необробленої деревини, які створило Державне агентство...

969
12.11.2007р.
Відкритий лист працівників лісової галузі України до громадськості
Останнім часом у пресі та мережі Інтернет з’являються матеріали, що у в край негативному аспекті висвітлюють роботу лісового господарства.

Основною причиною їх виникнення є невдоволення ряду бувших працівників галузі, які були звільнені з роботи за неналежне виконання службових обов’язків. Тому публікації носять начебто професійний характер та посилаються на недостовірні факти. Проте…

Якщо об’єктивно підходити до сьогодення лісової галузі, і залишити поза увагою образи і невдоволення окремих бувших її працівників, справи лісівників можна оцінити через ефективність роботи лісових підприємств. А про це говорять цифри.

Підприємства галузі працюють стабільно, виконуючи  заплановані Державною програмою «Ліси України» лісогосподарські заходи.

В цьому році вже посаджено  49,5 тис. га лісових насаджень, що на 6 тис. гектарів лісів більше, ніж за відповідний період минулого року. В  тому числі  майже 22 тис. га нових лісів,  проти 19 тис. га у минулому році.

Промисловим сектором забезпечено зростання основних виробничих показників у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Обсяг реалізованої продукції зріс на 21% і склав 1952,4 млн. грн.

В цьому році «лісовий урожай» склав 9,2 млн. куб. м деревини.

В результаті стабільної роботи лісової галузі вітчизняна деревообробна промисловість забезпечена деревиною. В результаті ріст обсягу випуску продукції з деревини по країні за січень-вересень на 24% перевищив відповідні показники минулого року. 

Підприємствами галузі залишаються одними з основних наповнювачів місцевих бюджетів. Так ними в поточному році сплачено до зведеного  бюджету  369,2 млн. грн. податків,  що на 110,3  млн. грн. або 42,6 % більше, ніж  за відповідний період минулого року.  З них до Державного бюджету  внесено  236,6  млн. грн., що на  69,5 млн. грн. (або 41,6%) більше, ніж за відповідний період минулого року.

Крім податків до бюджету ними   внесено 271,5  млн. грн. відрахувань у Пенсійний фонд (що на 52 млн. грн., або на 23,7% більше чиму 2006 році), 35,8 млн. грн. внесено у фонди соціального страхування.

Лісова галузь – це робочі місця і стабільна зарплата для сільського населення. Середньомісячна заробітна за січень – вересень поточного року склала по галузі 1117 грн., і зросла порівняно з відповідним періодом минулого року на 31%.

Вперше за останні три десятиліття в поточному році на будівництво лісових доріг Уряд виділив із державного бюджету цільовим призначенням  60 мільйонів гривень. За ці кошти у поточному році заплановано збудувати 91 лісову дорогу загальною протяжністю 205 кілометрів. План будівництва доріг вже виконано на 95%.

Але інколи природні умови вносять свої корективи. Так сухе спекотне літо цього року  призвело до надзвичайно високої пожежонебезпечної ситуації в лісах.  За рік нажаль сталося 4905 лісових пожеж. Вогнем пошкоджено 12,7 тис. га лісів. Найбільші площі  пройдено вогнем у лісгоспах Херсонського (8,7 тис. га), Луганського (0,6 тис. га) та Донецького (0,5 тис. га) обласних управліннях лісового і мисливського господарства. Але пожежі цього року вирували не тільки в лісах України., в інших країнах, таких як Греція, Італія, Болгарія, Словаччина, Франція, Сполучені Штати Америки… Пожежі там були не меншими і по площі і по втратах, а в деяких країнах навіть перевищували українські. Багато зусиль лісівників було направлено на профілактику та своєчасне виявлення загорянь в лісах. Лісівники робили все можливе, щоб вчасно локалізувати та ліквідувати вогняну стихію і не допустили людських жертв серед населення.

На гасіння лісових пожеж в Херсонській області Державний комітет лісового господарства виділив майже 4 млн. грн., Херсонська обласна державна адміністрація - кошти в сумі 150 тис. грн., Голопристанська та Цюрупинська  районні державні адміністрації відповідно – 55 та 22,06 тис. грн.

На ліквідацію наслідків пожеж в Херсонській області  Кабінетом Міністрів України надано кошти в сумі 14,3 млн. грн. Кошти на залісення території, що постраждала від пожеж, вже закладено до державного бюджету на 2008 рік. На площах, пройдених пожежею передбачено в максимально стислі  строки здійснити заходи з розробки згарищ та відновлення лісів. Площа лісових масивів, яку необхідно розробити становить 6,6 тис. га., ці рубки планується  провести силами лісогосподарських підприємств. Сьогодні на розробці згарищ працюють лісівники практично з кожного лісгоспу України. Це майже 1500 спеціалістів та робітників,  понад 208 одиниць техніки: 84 трактори, 128 автомобілів. Вже розроблено майже 30% площі горільника.

І тому  звинувачення, що лісівники самі спалили ліс на Херсонщині щоб отримати з цього якийсь зиск, можуть виникнути тільки у людини, що неадекватно сприймає реальність, а це вже діагноз. Тільки  хвороблива уява може таке припустити. Лісівники вклали у залісення рухомих пісків Нижнього Дніпра працю і зусилля багатьох поколінь і зараз роблять все від них залежне щоб відродити цей унікальний ліс. Чотири працівники галузі в цьому році віддали своє життя у боротьбі з вогняною стихією.

Те ж саме стосується і теми проведення аукціонів з продажу деревини,  які викликали незадоволення з боку тих, кому внаслідок чіткого контролю за продажем більше не вдасться спекулювати на цьому ринку. Адже зараз приймати участь у аукціонах дозволяється тільки вітчизняним виробникам,  що дозволяє їм отримувати деревину напряму, уникаючи перекупників. А введення Держкомлісгоспом сертифікату походження лісопродукції практично унеможливило спекулятивний перепродаж деревини, в тому числі за кордон.

Так зараз, використовуючи складну політичну ситуацію в країні, деякі політичні сили намагаються знайти голки в стогах сіна навіть там де їх немає і як то кажуть висмоктати проблему із пальця. Але у лісівників, у тих  хто щоденно працює на благо  суспільства, немає часу і бажання на полеміку. Наші аргументи  - це результати нашої праці. А цей бруд хай  залишається на совісті його авторів.

Голова Республіканського комітету з лісового і мисливського господарства  АР Крим

 

 

 

 

 Кацай Ігор Олександрович

 

 

Начальники обласних управлінь лісового та мисливського господарства Держкомлісгоспу України:

 

 

Вінницьке

 

 

 

 

 

Бондар Анатолій Омелянович

 

 

Волинське

 

 

 

 

 

Колісник Богдан Іванович

 

 

Донецьке

 

 

 

 

 

Стороженко Віктор Іванович

 

 

Дніпропетровське

 

 

 

 

 

Клешня Василь Федотович

 

 

Житомирське

 

 

 

 

 

Ткачук Володимир Ілліч

 

 

Запорізьке

 

 

 

 

 

Лата  Микола Пилипович

 

 

Київське

 

 

 

 

 

Цибулько Валерій Адольфович 

 

 

Кіровоградське

 

 

 

 

 

 Захарченко  Іван Іванович

 

 

Луганське

 

 

 

 

 

Янченко Володимир  Іванович

 

 

Львівське

 

 

 

 

 

Дейнека Анатолій Михайлович

 

 

Миколаївське

 

 

 

 

 

Паламарюк Петро Миколайович

 

 

Одеське

 

 

 

 

 

Подольський Дмитро Олексійович

 

 

Полтавське

 

 

 

 

 

Яресько Олександр Павлович 

 

 

Рівненське

 

 

 

 

 

Грицайчук Володимир  Пилипович

 

 

Сумське

 

 

 

 

 

Чигринець Віктор Петрович  

 

 

Тернопільське

 

 

 

 

 

Попадинець Ігор Миколайович

 

 

Харківське

 

 

 

 

 

Овчаренко Дмитро Олександрович 

 

 

Херсонське

 

 

 

 

 

Глод Олександр Іванович

 

 

Хмельницьке

 

 

 

 

 

Лісовий  Віталій Митрофанович

 

 

Черкаське

 

 

 

 

 

Шиятий  Іван Васильович 

 

 

Чернігівське

 

 

 

 

 

Горохівський Іван Олексійович

 

 

Закарпатське

 

 

 

 

 

Мурга Валерій Іванович 

 

 

Івано-Франківське

 

 

 

 

 

Голубчак Олексій Іванович

 

 

Чернівецьке

 

ДКЛГ України

 

 

 

 

Воробчук Василь Дмитрович

 

 

Теги та ключові фрази
чигринець віктор петрович, цибулько валерій адольфович, Цибулько Валерій Адольфович, паламарюк петро миколайовича, відкритий лист лісового, відкритий лист до януковича працівників лісового господарства, Відкритий лист голові дклг, горохівський іван олексійович, призначення В. І.Мургу на лісове господарство 2011р, Бондар Анатолій Омелянович
Більше новин за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua