Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?***
Виставки
Виставки

22-25 вересня 2020 року

Україна, м. Київ,
Міжнародний Виставковий Центр, Броварський проспект, 15
Новини
Кабінет міністрів звільнив голову Державного агентства лісових ресурсів Андрія Заблоцького.

Британська неурядова аналітична організація Earthsight вже вдруге випустила дослідження, в якому звинувачує Українську державу в незаконних рубках лісу для продажу на експорт.

Більше новин за тегами
Статті

4 червня завершила свою роботу міжнародна деревообробна виставка LIGNA 2011. В цьому пості буде поновлюватися інформація (фото і відео) з виставки. На даний момент відгуку про Лігну 2011 дуже...

Більше статей за тегами
2241
06.11.2009р.
Сприйняття реклами в мережі Інтернет

Компанія iVOX Ukraine завершила дослідження про сприйняття реклами в мережі Інтернет. Своє ставлення до різних інструментів інтернет-маркетингу висловили півтори тисячі українських користувачів світової мережі.

Інтернет-реклама є впливовим інструментом, з огляду на той факт, що найбільш економічно активна частина населення України перебуває в мережі в силу тих чи інших причин. Саме ця аудиторія є цільовою для тих, хто просуває дані продукти/послуги шляхом використання інтернет-простору.

Важливими для фахівців із маркетингу є такі питання: яким чином відбувається сприйняття цих інструментів просування, які види реклами є найбільш ефективними? Від яких з них, можливо, варто відмовитися, або змінити акценти? На це та інші, не менш важливі питання, можна знайти відповіді в дослідженні, що було проведено компанією iVOX у вересні цього року.

Дослідження показало, що інтернет-користувачі України часто шукають інформацію про продукт/послугу перед тим, як щось придбати. Близько 87% респондентів вказали, що, як правило, шукають інформацію про товари та послуги в Інтернеті, тільки 1,1% опитаних для цих цілей, як правило, не використовують ресурси світової мережі.

Користувачам Інтернет відкриті різні шляхи для пошуку інформації щодо різних товарів і послуг, причому використовують вони найчастіше відразу декілька. Дослідників, в даному випадку, цікавило питання, наскільки популярні ті або інші серед опитаних. Згідно з результатами дослідження, найчастіше інформацію про товари і послуги інтернет-користувачі шукають через пошукові системи, про це повідомило 86,5% респондентів, вслід за пошуковими системами йдуть сайти компаній, які надають дані продукти/послуги - саме на них близько 62,5% шукають потрібну інформацію. Близько половини опитаних заявили, що для пошуку потрібної їм інформації вони використовують спеціальні каталоги для порівняння цін, наприклад, price.ua, (44,7%), заходять на інтернет-форуми (47,8%), шукають спеціальні статті про товари/послуги (49,8%).

Найменш популярні шляхи отримання інформації для користувачів інтернет-простору України: блоги (8,3%), соціальні мережі (7,5%), RSS стрічки (1,9%), а також ресурс Twitter (0,9%).

У рейтинг найбільш популярних для українських користувачів пошукачів потрапляють: зі значним відривом від інших пошукових систем опинився Google (71,7%), за ним йдуть Yandex (16,6%), Ukr.net (4,1%). Найменш популярними виявилися пошукові системи Yahoo (0,6%) та Bigmir.net (0,9%). Цікавим фактом є те, що пошук інформації в Google є більш характерним для чоловіків (74,8%) і користується меншою популярністю у жінок (67,8%). А ось пошуковими сервісами від Yandex і Ukr.net частіше користуються жінки.

Різні види реклами, які застосовуються для просування тих чи інших товарів і послуг, по-різному сприймаються потенційними споживачами. Завдання даного дослідження - допомогти зрозуміти, які види реклами є найбільш ефективними, від яких, можливо варто відмовитися, оцінити лояльність інтернет-користувачів до інтернет-реклами взагалі.

Як показали результати даного опитування, найбільше інтернет-користувачі, як правило, звертають увагу на рекламу побутової техніки та електроніки (46,2%), комп'ютерної техніки (43,6%), мобільних телефонів і аксесуарів (41%), тобто, тих продуктів/послуг, які вони найчастіше й шукають в Інтернет. Менше уваги респондентів привертає реклама книг, фільмів, компакт-дисків (34,4%), мобільного зв'язку (34,3%), програмного забезпечення (30,1%), автомобілів (27,8%). Як правило, менш за все опитані звертають увагу на рекламу продуктів харчування та напоїв (54,5%).

Варто зауважити, що респонденти досить лояльно відносяться до інтернет-реклами: близько 58% опитаних вважають, що інтернет-реклами як раз стільки, скільки потрібно. У той же час, 37,9% вважають, що її дуже багато, а от 4,6% страждають від нестачі онлайн-реклами, стверджуючи, що її, на жаль, дуже мало!

Як правило, інтернет-реклама допомагає у прийнятті рішення щодо придбання тих чи інших товарів і послуг. У той же час, близько чверті опитаних стверджують, що реклама в Інтернет, як правило, не сприяє прийняттю рішення щодо придбання таких товарів як: продукти харчування, напої (26%), одяг і взуття (24,7%).

Згідно з результатами дослідження, рівень довіри до онлайн-реклами досить високий: близько 64% опитаних стверджують, що довіряють онлайн-рекламі так само, як і рекламі в інших засобах масової інформації, 11,8% довіряють навіть більше, а от 8,9% повідомляють про низький рівень довіри до реклами в Інтернет; 15,4% повідомляють про відсутність довіри до будь-якої реклами.

Найбільш привабливими видами реклами користувачі вважають контекстну рекламу ( 23,1% опитаних); банерну рекламу (20,9%) і формат Peel-down (11,2%).

Найбільш нав'язливими респонденти назвали Rich-media (52,4%), Direct mailing (19,9%) і банерну рекламу (12,4%).

Цікавість до товару чи послуги, що викликає онлайн-реклама у понад 82% опитаних, результується у придбанні товарів/послуг у 16,5% респондентів, які стверджують, що часто здійснюють покупки, зацікавившись он лайн-рекламою.

Найбільш ефективними видами онлайн-реклами (після перегляду якого інтернет-користувачі щось придбали), як стверджують опитані, є: контекстна реклама (31,3%), банерна реклама (21,5%), а на 18,4% респондентів впливають публікації рекламного характеру. Саме на чоловіків контекстна (34,4%) і банерна (25,5%) реклама має здійснює належний вплив. Як показали результати дослідження, публікації рекламного характеру трохи більш ефективні для жінок (19,2%), у порівнянні з чоловіками (17,8%).

Якщо говорити окремо про банерну рекламу, то близько 80% опитаних, які звертають на неї увагу, стверджують, що перше, що кидається в очі, коли вони бачать банер, це його дизайн (48,1%); для 23,4% респондентів - ця назва або зображення товару/послуги.

Менше уваги привертає назва або логотип марки/виробника (13,6%) і текст рекламного звернення (13%).

Дослідження сприйняття реклами в Інтернет українськими інтернет-користувачами показало, що інтернет-реклама - вдалий об'єкт для інвестування, з огляду на високий рівень лояльності українських споживачів до різних її видів. Відповідно, це вимагає уважного вивчення цільової аудиторії, та прийняття до уваги всіх особливостей її поведінки в Інтернет.

За матеріалами: http://www.sostav.ua/

Теги та ключові фрази
"Блоги", сприйняття, сприйняття рекламних звернень, найчастіше шукають інформацію про такі товари 2010, сприйняття реклами фото
Більше новин за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуДодайте коментар, висловіть свою думку

Александр.О | 16.05.2017 16:16:39

Для того, чтобы пользователи хорошо воспринимали рекламу в сети интернета, то необходимо делать качественную рекламу, которая не раздражала бы любого покупателя. Специалисты этой отрасли http://uaweb.ua/publication/ba ttle_for_traffic_seo_vs_smm.html на определенных сайтах в интернете помогут избежать существенных ошибок по данной теме и сделать правильную рекламу.

[Відповісти]
Лина | 05.07.2012 18:53:03

Пиломатериалы

[Відповісти]

   Сторінки: 1Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua