Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?***
Новини
4 політичні партії, які мають шанси пройти у Верховну Раду наступного скликання, готові замінити мораторій на експорт лісу-кругляка іншим захисним інструментом.

Потужний завод з переробки деревини планують побудувати у промисловій зоні у селі Городок Рівненського району

Більше новин за тегами
Статті

Цього вимагають від організаторів аукціонних торгів вітчизняні деревопереробники. Нинішні умови проведення аукціонів із продажу необробленої деревини, які створило Державне агентство...

326
25.10.2018р.
На круглому столі напрацювали проект закону, який надасть державі та громаді ефективні механізми виявлення нелегальної деревини
Серед усього, йдеться про введення конфіскації деревини та транспорту при виявлених порушеннях.

 

У Києві 22 жовтня у конференц-залі готелю Raziotel відбувся круглий стіл “Зниження ризику обороту незаконної деревини при її транспортуванні”.
Учасники напрацювали пропозиції та зауваги до законопроекту щодо “Запровадження Єдиної інформаційної системи у сфері обігу деревини”.

На круглому столі доповідали - ініціатор законопроекту народний депутат Остап Єднак, координатор проекту “Лісова варта” WWF в Україні Дмитро Карабчук, генеральний директор Лісогосподарського інноваційно-аналітичного центру Віктор Мельниченко, консультанти проекту “Лісова варта” Євгеній Хань та Олег Сторчоус, національний представник Лісової наглядової ради (FSC) в Україні Павло Кравець.
Подію організовано в рамках проекту “Лісова варта” від Всесвітнього фонду природи в Україні (WWF) за підтримки Остапа Єднака.
Тема незаконного обігу деревини - один з головних напрямків праці WWF в Україні упродовж кількох останніх років.

Як дієвий приклад існуючих механізмів спостереження за заготівлею деревини на круглому столі обговорили систему електронного обліку від Державного підприємства "Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр".
Основні етапи впровадження та розвитку цієї системи представив Віктор Мельниченко. Комплекс відповідних механізмів електронного моніторингу Аналітичний центр успішно запровадив ще у 2010 р. Однак, його застосування все ще обмежується лише підприємствами Державного агентства лісових ресурсів. Лісокористувачі інших відомств не зобов’язані реєструвати свої дії у цій системі.
Наразі у Центрі також розробляють спеціальний мобільний додаток, який би дозволяв долучатися до моніторингу усім небайдужим громадянам.

Обліковий механізм, запропонований Остапом Єднаком у законопроекті Єдиної інформаційної системи враховує досвід запровадження аналогічних ініціатив у інших країнах.
Головні пропозиції законопроекту:
- забезпечити належне юридичне обгрунтування механізму державного та громадського моніторингу за перевезенням необробленої деревини;
- поширити електронний облік на усіх постійних лісокористувачів;
- об’єднати усі діючі та запропоновані механізми електронного обліку та громадського контролю у єдиному веб-порталі;
- запровадити жорсткі санкції та штрафи за виявленні у процесі обліку та моніторингу порушення;
Адже, наразі чинне законодавство не дає чітких відповідей щодо повноважень громади та поліції у справі моніторингу перевезень нелегально заготовленої необробленої деревини. Та щодо того, яким чином такий моніторинг міг би здійснюватися.
За словами Остапа Єднака, “новий закон повинен урегулювати усі нечіткі моменти та дозволити більш широко та ефективно застосовувати існуючий електронний облік для моніторингу та контролю перевезень деревини. Зокрема, поліція зможе конфісковувати всю виявлену нелегельну деревину, а також затриманий транспортний засіб”.
Координатор проекту “Лісова варта” Дмитро Карабчук наголосив: “Об’єднана і юридично грамотна система контролю дозволить перевести громадський контроль у цивілізоване русло, аби все відбувалося з належним обгрунтуванням, за належною процедурою, а не у формі “робінгудських” наскоків”.

Новий удосконалений варіант законопроекту, напрацьований за результатами круглого столу, представлять у Верховній Раді найближчими тижнями.

За детальною інформацією звертайтеся до:
Андрій Бондаренко, комунікатор лісових проектів WWF в Україні
abondarenko@wwfdcp.org
+38 096 292 77 27

Довідка:
Лісова варта – проект Всесвітнього фонду природи в Україні, здійснюється за підтримки Посольства Фінляндії та Лісової служби США. Його мета - допомогти активній громадськості виявляти й протидіяти незаконним рубкам, завдяки створенню ефективної системи громадського моніторингу.
http://wwf.panda.org/uk/our_work/forests/sustainable_forestry/forest_watch/

Всесвітній фонд природи (WWF) – це одна з найбільших та найповажніших незалежних природоохоронних організацій, представництва якої діють більше, ніж у 100 країнах за підтримки майже 5 мільйонів людей по всьому світу. Місія Всесвітнього фонду природи – зупинити деградацію природного середовища планети та побудувати майбутнє, в якому людство житиме у гармонії з природою, шляхом збереження біологічного різноманіття світу, сталого використання природних ресурсів та скорочення забруднення і марнотратного споживання.
ukraine.panda.org
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
вагонка киев цена Shrips - знайти попутника для подорожі
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua frezycnc.in.ua