Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?***
Виставки
Виставки

22-25 вересня 2020 року

Україна, м. Київ,
Міжнародний Виставковий Центр, Броварський проспект, 15
Новини
Кабінет міністрів звільнив голову Державного агентства лісових ресурсів Андрія Заблоцького.

Британська неурядова аналітична організація Earthsight вже вдруге випустила дослідження, в якому звинувачує Українську державу в незаконних рубках лісу для продажу на експорт.

Більше новин за тегами
Статті

Цього вимагають від організаторів аукціонних торгів вітчизняні деревопереробники. Нинішні умови проведення аукціонів із продажу необробленої деревини, які створило Державне агентство...

261
05.09.2019р.
Орієнтовані на експортЛісове господарство Австрії.

Австрійська Республіка по праву вважається однією з найбільш лісистих у ЄС, із орієнтованим на експорт лісовим господарством. Підприємства галузі хоча й мають давні традиції лісокористування, однак приділяють значну увагу інноваціям і використанню нових технологій вирощування та переробки деревини.

Країна Альп

Ліси покривають 47,9% території Австрії, тому є не лише одним із елементів її ландшафту, але й важливою складовою економіки країни. Загальний запас деревини в австрійських лісах становить майже 980 млн куб. м, а щорічний приріст – близько 30 млн куб. м, при цьому, щорічна вирубка тримається біля відмітки у 20 млн куб. м. За лісистістю Австрія поступається у Європі лише Фінляндії та Швеції. Втім, лісові масиви розташовані там досить нерівномірно. Більшість із них розкинулися на схилах альпійської зони і в середньогір’ї. Переважну більшість – 69,2% – це хвойні ліси, які характерні для високогірних місцевостей. При цьому найбільш поширеною деревиною у австрійських лісах є ялина – близько 60%, а от бук становить менше 10%.

Лісистість Австрії

Слід відзначити, що Австрійський лісовий закон визначає чотири основні функції лісу: комерційна (господарська), захисна, рекреаційна і природоформуюча. Більшість лісової площі (64,5%) використовується з експлуатаційною метою, а в захисних лісах ведеться обмежена господарська діяльність, яка дає можливість отримувати певні доходи їх власникам.

На державному рівні раціональним веденням господарства в лісах Австрійської Республіки керує Міністерство земель, лісів і водного господарства. Оскільки Австрія є федеральною державою і складається з дев’яти провінцій, законодавчі повноваження щодо управлінням лісовим господарством розподілені між державою і провінціями, причому з більшою їх концентрацією у федерального уряду. Разом з тим, низка питань, що стосуються лісів, перебуває у підпорядкуванні керівництва провінціями. Найважливішими серед них є питання планування регіонального лісовикористання, розвитку мисливського господарства, боротьба з забрудненням повітря і ґрунтів та інші природоохоронні заходи. Слід зазначити, що захист лісу в Австрії забезпечується достатньо суворим лісовим законодавством, професійною роботою висококваліфікованих лісівників та неухильним дотриманням усіма учасниками лісових правовідносин встановлених вимог лісокористування.

Австрійська деревообробка

Австрійська деревообробна галузь досить різноманітна й представлена лісопильним, будівельним, меблевим, лижним та деякими іншими секторами. За оцінками, її загальний річний оборот становить близько 10 млрд євро, причому половина припадає на експорт. Через це, поряд із туристичною, деревообробна галузь вважається найбільшим постачальником валюти в економіку Австрії. Загалом, тут працюють більше тисячі компаній, однак вісім найбільших лісопереробних заводів генерують приблизно 90% загального обсягу виробництва, решта 10% здійснюється малими та середніми підприємствами.

Приріст та використання деревини в Австрії, 2018

Австрія є одним з найбільш значних експортерів деревини й пиломатеріалів у світі. За даними звіту Австрійської асоціації деревообробної промисловості за 2017/2018 маркетинговий рік, у 2017 році виробництво пиломатеріалів сягнуло 9,6 млн куб. м, що вище середнього показника за останні 10 років. Загалом, було перероблено близько 16,2 млн куб. м круглого лісу, з яких 5,9 млн куб. м було імпортовано. У тому ж таки 2017/2018 маркетинговому році Австрія експортувала майже 5,45 млн куб. м пиломатеріалів хвойних порід, що на 2,4% більше, ніж у 2016 році. Загальна вартість їх експорту становила 1,4 млрд євро. Ключовими ринками серед країн ЄС для австрійських пиломатеріалів залишаються Італія та Німеччина.

Важливим напрямком деревообробки Австрії є целюлозно-паперова індустрія. Вона спрямована на максимальне створення доданої вартості, а інвестиції в модернізацію машин і обладнання забезпечили повний перехід компаній на екологічне виробництво. Більшість австрійських компаній паперової галузі працюють на європейському, близькосхідному та китайському ринках. Крім того, експортує Австрія також тріску, біомасу та продукцію переробки деревини, зокрема, будівельні лісоматеріали і меблі. Щодо останніх, то 2017/2018 маркетинговий рік відзначився не досить значним підйомом виробництва – на 0,1%, що становить близько 1,99 млрд євро. При цьому експорт меблів збільшився на 2,4% до 0,9 млрд євро.

Ну і, звичайно, знамениті австрійські лижі також є часткою експорту лісової промисловості. Сьогодні річний обсяг реалізації становить близько 75 тисяч пар, однак є стійка тенденція до його збільшення. Цікаво, що виробники лиж планують продати у 2020 році до Китаю приблизно 100 тисяч пар, а у 2022 році, коли Піднебесна прийматиме Олімпійські ігри – 150 тисяч пар.

Ще одним знаним в усьому світі експортним напрямком є якісні австрійські машини для лісового господарства та промисловості. Високі технічні стандарти і ноу-хау цього сектору австрійської машинобудівної промисловості добре показали себе на міжнародному ринку. Також, австрійські підприємства випускають не лише машини, а й різноманітні модулі, інструменти та засоби автоматизації, за допомогою яких досягається найвища якість та максимальна продуктивність.

Насамкінець хотілося б відзначити, що сталому розвитку лісової галузі та деревообробної промисловості Австрії великою мірою сприяють проведення постійних наукових досліджень та конструкторських розробок із використанням новітніх технологій. Безумовно, це потребує немалих фінансових вкладень, однак, як бачимо, результат покриває всі затрати. Сьогодні багато австрійських установ, що спеціалізуються на наукових дослідженнях деревини, орієнтуються на нові розробки, які допоможуть деревообробникам утриматись на міжнародних, і завойовувати нові локальні ринки. Завдяки цьому, австрійська лісопромисловість має міжнародну репутацію такої, що вносить суттєвий внесок в успіх цієї галузі як на національному, так і міжнародному рівнях.


https://ekoinform.com.uaПоділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друкуКоментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua