Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Новини
Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне відбуватися заготівля деревини. З найважливішого – віднині основна перевага надається вибірковим методам, рубкам...

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто пов'язаний з деревообробкою і не тільки.

Більше новин за тегами
Статті

Цього вимагають від організаторів аукціонних торгів вітчизняні деревопереробники. Нинішні умови проведення аукціонів із продажу необробленої деревини, які створило Державне агентство...

5174
31.12.2020р.
«Лисі» Карпати і мовчання Грети Тунберг
ЄС чинить тиск на Україну, намагаючись через  арбітраж примусити нашу державу дозволити вивозити український ліс до Європи, а світові екологічні організації та лідери немов води у рота набрали.

 

Удар по “легенях”

Навіть корумпована українська влада усвідомила, що подальше хижацьке вирубування карпатських лісів та вивезення української деревини до Європи не лише зробить Карпати “лисими”, але й призведе до страшних повеней та природних катаклізмів, втрати від яких будуть масштабнішими навіть за доходи від корупції та контрабанди. Саме тому, ще 2015 року Верховна Рада ухвалила закон, яким на десять років заборонила експорт лісоматеріалів і пиломатеріалів у необробленому вигляді (лісу-кругляку). А пізніше, список деревини, забороненої до вивозу, було навіть розширено та доповнено.

До цього, на країни ЄС припадало 70% українського експорту деревини. А загалом з України до країн ЄС імпортується більше незаконної деревини, ніж із будь-якої іншої країни світу й більше ніж із країн Латинської Америки, Африки та Південно-Східної Азії, разом узятих. При цьому, за даними експертів, майже 60% вирубок порушують встановлені українським законодавством обмеження, найчастіше, під надуманим приводом санітарних вирубок.

Проте, наших європейських “партнерів” такі екологічні ініціативи української влади, а якщо точніше –  заходи українського самозбереження, сильно обурили. В 2019 році Європейський Союз подав запит на проведення консультацій із Україною щодо тимчасової заборони експорту необробленої деревини. Консультації були проведені 7 лютого 2019 року, проте сторони не дійшли взаємоузгодженого рішення. А в червні 2019 року ЄС ініціював процедуру вирішення спору шляхом арбітражного розгляду і направив запит про створення Арбітражної групи. Це перший в нашій історії спір з об’єднаною Європою у рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Після цього, Єврокомісія заявила, що згідно з рішенням комісії з врегулювання суперечок (арбітражу) заборона на експорт необробленої деревини з України несумісна з Угодою про асоціацію між Україною та ЄС і має бути скасована негайно.

Саме хижацький попит з боку компаній ЄС і є причиною масштабного вивозу лісу з України

Водночас, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, торговельний представник Тарас Качка заявив, що арбітраж зі спору між Україною та ЄС про заборону експорту необробленої деревини (лісу-кругляка) визнав, що Україна має право обмежувати експорт лісу за певних обставин. Проте, разом з тим арбітри ухвалили, що ці заходи щодо коригування повинні бути здійснені “в співпраці з ЄС”. Таке облудне рішення є цілком очікуваним, адже саме хижацький попит з боку компаній ЄС і є причиною масштабного вивозу лісу з України. Тож очевидно, що наші європейські “партнери” себе не обділять навіть через структуру “незалежного арбітражу”.

І це при тому, що територія України лише на 17% покрита лісами, в той час як Німеччина покрита на 32%, Польща – на 29 %, Австрія – на 47 %, Словаччина – 41% , Хорватія – 53%, Словенія – 68%, Швеція – 69 %, а Фінляндія – на 72 %. Проте ці держави своїх лісів не вирубують, європейським корпораціям не продають, і Єврокомісія їх до цього не примушує – поважає їхній екологічний суверенітет. А от Україну вирубувати свої, й без того мізерні ліси Єврокомісія примушує – через арбітраж.

Дослідження екологічної організації Earthsight виявило, що шведська компанія Ikea продає букові меблі, вироблені з деревини, отриманої шляхом незаконних рубок у лісах українських Карпат, де живуть зникаючі види рисей та ведмедів. Щороку продаються десятки тисяч стільців, вироблених із незаконної деревини, в магазинах Ikea по всьому світу, в тому числі у США, Великобританії та Німеччині. Earthsight виявила, що незаконна вирубка лісів для виробництва букових стільців Ikea продовжувалась навіть під час світового локдауну 2020 року.

З одного боку європейські еліти носяться з малолітньою активісткою Гретою Тунберг, а з іншого боку – примушують Україну вирубувати й продавати в Європу свої останні ліси

Тиск європейських політичних структур на Україну яскраво демонструє справжнє обличчя і ставлення європейського істеблішменту до задекларованих ним же ж самим екологічних цінностей. З одного боку європейські еліти носяться з малолітньою активісткою Гретою Тунберг, яку ліберальні медіа зробили іконою екологічного руху, а з іншого боку – примушують Україну вирубувати й продавати в Європу свої останні ліси, які до того ж, є значним джерелом кисню в Європі.

Чому мовчить Грета?

З одного боку, європейські політики закликають припинити вирубку лісів Амазонії в далекій Бразилії, позаяк джунглі є “легенями” нашої планети. А з іншого боку, через арбітраж вимагають вирубувати ліси в “легенях” Європи – українських Карпатах. Виглядає, що для європейських бізнесово-політичних еліт так звані “екологічні цінності” важливі лише на словах і лише тоді, коли екологічними ініціативами можна знизити темпи промислового розвитку економічних конкурентів – Китаю, Індії, Бразилії, закликаючи їх скорочувати роботу своєї промисловості через небезпеку глобального потепління.

До слова, в країнах Азії та Африки екологічні гасла вважають лицемірною брехнею Заходу й загалом країн “золотого мільярда”. Адже побудувавши свою промисловість без огляду на будь-які екологічні цінності, Європа та Америка стали успішними й багатими суспільствами. А коли свою запізнілу індустріалізацію розпочинають Індія, Китай, країни Африки та Південної Америки, тоді найбагатші європейські країни та США розповідають їм про небезпеку розвитку промисловості через екологію, танення льодовиків і забруднення атмосфери СО2.

Саме так подають європейську боротьбу за чистоту довкілля в Піднебесній, стверджуючи, що все це не що інше, як “намагання білих європейців знову обманути народи Азії й позбавити їх можливості вирватися з бідності та злиднів”. Мовляв: Захід вже все має, а Азії лише вставляє палиці в колеса своєю екологістською ідеологією та енвайроменталізмом і ще й малолітню дівчинку використовують в своїх пропагандистських цілях, аби додати емоційного підсилення своїм екологічним маніпуляціям.

Звісно ж, західна преса називає такі версії “абсурдом” і вважає “прагненням китайського бізнесу заробляти гроші навіть ціною безповоротного забруднення планети”. І цілком можливо, що західна ліберально-демократична преса глаголить істину. От тільки чомусь європейських екологістів зовсім не турбує масова вирубки лісів на вимогу Європейського Союзу (!!!) в самому центрі Європи – в українських Карпатах.

Ті, хто забезпечив маленькій дівчинці найширшу медійну кампанію особистого піару, не хочуть щоб Грета говорила те, що зашкодить їхньому бізнесу в Європі

Не чутно й голосу юної ікони світового екологічного руху Грети Тунберг, яка чомусь ні слова не каже на захист збереження українських лісів і ніяк не критикує європейські корпорації та політичні структури ЄС, які ставлять під загрозу “зелені легені” Європи. Чи можливо ті, хто забезпечив маленькій дівчинці виступ в ООН і найширшу медійну кампанію особистого піару в планетарному масштабі, не хочуть щоб Грета говорила те, що зашкодить їхньому бізнесу в Європі?

Спір між Україною та ЄС щодо експорту української деревини для європейських компаній вчергове засвідчує, що євроінтеграція повинна бути не самоціллю, а лише інструментом побудови розвиненої та успішної української економіки. І на шляху до цієї мети варто керуватися власними цінностями, а не бездумно запозичувати чужі. Особливо, коли наші сусіди використовують ці цінності за подвійними стандартами.

Валерій Майданюк, політолог

https://vgolos.com.ua/
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

   вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua