Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кто ест кто
12.10.2011р.

С подачи Госагентства лесных ресурсов Украины с начала сентября...

На гослесах Латвия заработала более 50 миллионов латов
04.07.2011р.

В 2010 году оборот компании, управляющей государственными лесами предприятия...

Что представит компания Wood-Mizer на выставке DREMA в Познани, 29 марта – 1 апреля
09.03.2011р.

Компания Wood-Mizer сообщает, что на выставке DREMA в польском городе Познань впервые...

Трелевочные захваты
16.02.2011р.

Одним из самых эффективных средств для сбора и подтрелевки древесины, являются,...

Нова вартість послуг порталу
08.02.2011р.

З 15 березня зросте вартість послуг порталу, а також буде введено ліміт на...Опрос
Опрос
Опрос

Мораторий на вывоз кругляка хотят отменить, а в Вы за или против?

Ваш помічник
Ваш помічник
3349
12.03.2009р. |
Блокхаус із обапола

У виробництві пиломатеріалів корисний вихід залежно від використовуваного обладнання становить 50-75%. Решта розкраяних колод – це відходи: обапіл, рейки та тирсу. Сучасні деревообробні підприємства переробляють частину обапола та рейок на спеціальному обладнанні у заготовки невеликого перерізу з метою збільшення корисного виходу та отримання прибутку. Є й інший шлях вирішення проблеми.

На ринку будівельних матеріалів значним попитом користується блокхаус, тобто сегментна вагонка, якою обшивають зовнішні стіни дерев’яних будинків. Для виготовлення цього матеріали виробники купують обрізні матеріали. Це призводить до невиправданих перевитрат сировини, адже для формування лише циліндричної зовнішньої поверхні сегмента доводиться зрізати до 30% деревини, а це додаткові витрати на електроінструмент та електроенергію.

Ситуація докорінно змінюється при обробленні обапола або дощок з чималим обзолом. Оскільки стовбур дерева круглий, затрати під час фрезерування циліндричної частини вагонки значно скорочуються.

Колоди бажано розкроювати з урахуванням виробництва сегментної вагонки як основної, а не супутньої продукції. Лише в такому випадку можна значного збільшити корисний вихід.

При розкроюванні колоди діаметром 30 см на лісопильних рамах можна отримати центральний брус перерізом 150х150 мм, площа якого становить 0,0225 м²; дві обрізні дошки перерізом 32х150 мм загальною площею 0,0096 м²; дві необрізні дошки товщиною 19 мм, ширина яких після обрізування крайок буде в межах 210 мм, а їх загальна площа приблизно дорівнюватиме 0,00798 м².

Сумарна площа перерізів заготовок центральної частини колоди – 0,4008 м².

Із периферійної частини колоди можна вирізати дві обрізні дошки з гострим обзолом перерізом 30х150 мм. Їх загальна розрахункова площа без урахування обзольних часток – 0,009 м²; дві необрізні дошки товщиною 40 мм з гострим обзолом, у яких можна обрізати крайки, частково зберігши обзольні частки, до ширини обрізної дошки в межах 180 мм, при цьому їх загальна площа становитиме 0,0144 м².

Після сушіння із периферійних заготовок можна виготовити дві сегментні вагонки шириною 145 і товщиною 24 мм і ще дві шириною 168 і товщиною 35 мм. Сумарна площа заготовок периферійної частини колоди – 0234 м².

Таким чином, розраховуючи корисний вихід при пилянні, можна додати фактичні площі перерізів заготовок, вирізаних із центральної частини колоди, і розрахункові площі заготовок для виробництва сегментної вагонки із периферійної зони. Загальна площа дощок (заготовок) із центральної та периферійної частин становитиме: S=0,04008+0,0234=0,06348 м².

Площа поперечного перерізу колоди діаметром 30 см дорівнює 0,0706 м². Коефіцієнт корисного виходу у цьому випадку: 0,06348/0,0706, тобто 90%.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

 

 

Теги и ключевые фразы
изделия из обапола, Вироби із обапола форум, вироби з обапола, блокхаус из обапол, коефіцієнт корисного виходу, вироби із обапола, обладнання для виготовлення блокхаусу, блокхаус коефіцієнт витрати пиломатеріалів на деталі, vahonka ua, будинки обробленні блокхаусом


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   Інші статті
12.07.2010р.

Критерії вибору багатопильних верстатів

Робота з таким примхливим матеріалом, як деревина - справа непроста і дуже відповідальна. Слід грунтовно вивчити «характер» деревини, з якої ви збираєтеся працювати, підшукати або підготувати висококваліфіковані кадри і дуже серйозно поставитися до вибору обладнання. Останнє, на перший погляд, здається не таким уже складним завданням. Але це поверхневий судження

05.02.2010р.

Ламель і личкувальний щит: технології одержання і застосовуване...

Технології обробки деревини розвиваються не тільки в зв'язку із завданнями підвищення продуктивності і якості обробки, а й внаслідок змін у сировинній базі деревообробної промисловості.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При использовании материалов ссылка на www.derevo.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.
kremen-decor.com.ua