Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Последние новости
Последние новости
Кто ест кто
12.10.2011р.

С подачи Госагентства лесных ресурсов Украины с начала сентября...

На гослесах Латвия заработала более 50 миллионов латов
04.07.2011р.

В 2010 году оборот компании, управляющей государственными лесами предприятия...

Что представит компания Wood-Mizer на выставке DREMA в Познани, 29 марта – 1 апреля
09.03.2011р.

Компания Wood-Mizer сообщает, что на выставке DREMA в польском городе Познань впервые...

Трелевочные захваты
16.02.2011р.

Одним из самых эффективных средств для сбора и подтрелевки древесины, являются,...

Нова вартість послуг порталу
08.02.2011р.

З 15 березня зросте вартість послуг порталу, а також буде введено ліміт на...Опрос
Опрос
Опрос

Мораторий на вывоз кругляка хотят отменить, а в Вы за или против?

Ваш помічник
Ваш помічник
5321
24.09.2010р. |
Що таке електронний облік лісоматеріалів ?

Впровадження новітніх технологій

в процесі маркування і електронного обліку деревини

Предметом автоматизації є:

Процес обліку лісопродукції на верхніх та нижніх складах

Метою автоматизації є:

  • підвищення ефективності обліку лісопродукції;
  • підвищення відповідальності кожного майстра лісодільниці;
  • вивільнення лісоводів від рутинної паперової роботи;
  • прискорення обміну інформації по схемі: майстерська дільниця <==> лісництво <==> лісгосп;
  • ведення контролю за подальшим рухом деревини від лісосіки до конкретного споживача;
  • прискорення бухгалтерського обліку, та приходування деревини, виписки супроводжувальних документів.

По місцю збору та обробки інформації система розбивається на два основні етапи.

Етап перший: робота в польових умовах.

автоматизація

Методика автоматизованої системи базується на використанні портативних комп'ютерів Haglöf Digitech Professional, за допомогою яких проводиться збір та первинна обробка інформації. Міцний, легкий і водостійкий КПК Digitech Professional призначено для роботи у важких погодних умовах і суворому оточуючому середовищі. Кнопки зконструйовані так, що оператор може працювати з пристроєм в рукавицях. З допомогою бездротового зв'язку Bluetooth кишеньковий ПК зв'язується з зовнішніми периферійними пристроями, такими як GPS чи сканер штрих-коду.

Змалюємо весь процес прийому та відпуску деревини на верхніх і нижніх складах.

автоматизаціяОдразу після рубки і розкряжування майстер в торець кожної колоди спеціальним нумератором забиває позначку зі штрих-кодом. Сам штрих-код в собі уже містить код лісгоспу, лісництва і його особистий код. В КПК же заносяться такі параметри колоди, як: дата рубки, ділянка, порода, сортимент, ґатунок, діаметр, довжина, тип кубатурника. Важливим елементом цього процесу є автоматичний обрахунок об'єму даної колоди. В КПК уже наперед задано таблиці кубатурника, які в друкованому варіанті займають багатосотсторінкові книжки. І це набагато пришвидшує і робить значно точнішим процес обрахунку прийнятої лісопродукції, тобто виключає можливість помилкового обчислення (свідомого чи несвідомого). З допомогою мобільного GPRS зв'язку передається інформація про них.

автоматизація Паралельно автоматизовано і процес відпуску лісопродукції. Чи відпуск відбувається з нижнього складу, чи одразу з лісу, в будь-якому разі ми маємо можливість занести в пам'ять КПК і видрукувати на принтері (безпосередньо в лісі) товаро-транспортну накладну чи специфікацію до неї. Тут ми фіксуємо дату, відповідальну особу, клієнта, водія, місце призначення тощо. З наявного переліку колод (який ми маємо завдяки автоматизованому прийомі лісопродукції, викладеного вище) вибираємо ті, які ми реально відвантажуємо. А відбувається це з допомогою тієї самої позначки зі штрих-кодом, адже в КПК уже є всі характеристики саме цієї колоди. Займає це пару секунд, адже майстер чи кладовщик просто сканує ярличок на кожній колоді. КПК моментально підраховує загальний обсяг відвантаженого лісу.

Якщо документом є товаро-транспортна накладна, то ми можемо визначити і продажну ціну кожного сортименту. На основі наперед заданого прейскуранту цін вибрані колоди автоматично групуються по породі, сортименту, ґатунку, групі діаметрів підбивається загальний об'єм кожної групи, підставляється ціна з прайс-листа та визначається загальна сума документу.

автоматизаціяКоли необхідні дії з документом завершені, його можна тут же роздрукувати на папері з допомогою принтера, який знаходиться в автомобілі майстра. Отже, ліс ми відвантажили, а інформація про це скидається в той же день в офіс лісництва, звідки передається далі в лісгосп.

Таким чином, результатом роботи є перелік всіх колод, які є в підпорядкуванні відповідальної особи і перелік всіх документів, за якими було відпущено конкретні колоди. А це дає нам пришвидшення процесу первинного документообороту, уникнення можливих помилок при обрахунках.
Другий етап автоматизації, де використовуються накопичені в лісі дані.


автоматизаціяСпеціалізована конфігурація “1С:Підприємство 8.1” дозволяє автоматизувати облік руху деревини в лісгоспі в камеральних умовах. Тут передбачено ведення таких первинних документів як наряд на оприходування лісопродукції, внутрішнє переміщення, товарно-транспортна накладна, акт пересортування тощо. Перелік колод зберігає різноманітні характеристики колоди: порода, сортимент, гатунок, діаметр, довжина, об'єм, штрих-код, ділянка, майстер, дата рубки. При формуванні документів на відпуск виконується підбір колод. Це дає змогу прослідкувати шлях конкретної колоди від верхнього складу аж до кінцевого покупця. Коректно внесені дані дозволяють формувати весь необхідний набір звітності, зокрема: реєстри накладних, звіт про рух лісопродукції, – з можливістю відбору окремих лісництв чи відповідальних, з можливістю групування по породах, сортиментах, діаметрах тощо. В конфігурації реалізовано модуль перенесення даних з портативного комп'ютера, в якому автоматично створюються перелік оприходуваних колод і документи. Таким чином, виключається потреба багатократного внесення одних і тих самих даних: інформація вноситься один раз безпосередньо в лісі майстром.

Регулярна передача даних з КПК майстрів в лісництво і далі – з лісництва в лісгосп дозволить мати реальну картину залишків на складах. Це грає важливу роль при прийнятті управлінських рішень, адже вони будуть грунтуватись на оперативних даних.

Джерело

Теги и ключевые фразы
як проводиця відпуск деревини, що таке пересортування лісу, оприходування лісоматеріалів проводка, важливим елементом цього процесу є автоматичний обрахунок об'єму даної колоди. в кпк, акт пересортування лісопродукції, інструкція з електронного обліку ліс, конфігурація для лісопродукції, сканери для прийому деревини, проводка оприходування лісоматеріалу, що таке електронний облiк деревини


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

Комментариев нет, будьте первыми и начните дискуссию


   Інші статті
15.10.2010р.

Ринок деревообробного обладнання України 2010 1

За даними Держкомстату, імпорт деревообробного обладнання в січні - вересні 2010 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р., збільшився більш ніж в 1,5 рази, а за оцінками операторів - навіть у 2 рази

19.07.2010р.

Стандарт нестандартного стенда и работы на выставке

Если спросить у обычного участника выставки о причине его участия в выставке, чаще можно услышать ответ типа: «привычка», «чтобы клиенты не забыли», «коньячку попить…». Возможно, что эти люди не особенно задумываются и для них выставка – это отработка ритуала или даже ненужная обязанность, навязанная руководством

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При использовании материалов ссылка на www.derevo.info (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.
kremen-decor.com.ua